آخرین آمار کورونا در ایران:  شمار جان باختگان از ۴۰ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(شنبه)،  ۴۳۱ تن جان باختند و۱۲۹۳۱ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  «  ۴۳۱ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود  ۴۸ تن از روز قبل کمتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۴ هزار و ۳۲۷ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۲۹۳۱ تن دیگر  به کورونا مبتلا شدند که حدود   ۳۲۹ تن از روز قبل کمتر شده است و در مجموع به ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ تن رسید.

لاری  گفت: حال  ۵۷۷۸ تن از بیماران بسیار وخیم است.

او افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد

در ادامه این خبر آمده است که با وجود آغاز محدودیت‌های سراسری در ایران برای مقابله با گسترش شیوع کورونا از امروز (شنبه) ، گزارش‌هایی درباره شلوغ بودن متروی تهران و همچنین تردد همیشگی  در خیابان‌ها منتشر شده است.

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، نیز در این باره  به خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران  گفت: «بر اساس بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسد تا حدودی از آمار مسافران کاسته شده باشد، البته امروز اولین روز اجرای محدودیت‌ها است و منتظریم آمار تا پایان روز به صورت دقیق به دست آید».

به گزارش رسانه های خبری در ایران،  در شهرهای قرمز یک سوم کارکنان ادارات دولتی باید سر کار خود حاضر باشند و همچنین بانک‌ها نیز تعطیل نیستند.

در شهر‌های دارای رنگ‌بندی نارنجی نیز  ۵۰ درصد و در شهر‌های دارای رنگ‌بندی زرد نیز دو سوم کارکنان در محل کار خود حضور خواهند داشت.

در همین رابطه مقام‌های نیروی انتظامی در استان‌های مختلف ایران نیز اعلام کردند که از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری خواهد شد.

این در حالی که پیش از اعمال محدودیت‌ها تصاویری  از افزایش سفر به استان‌های شمالی ایران منتشر شده بود که مانند همیشه خودروها در ترافیک طولانی در حال تردد به شهرهای ایران بودند.

همزمان  محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیز در توییتر خود نوشت که براساس تحلیل‌های این وزارتخانه سفرهای بین استانی در دو روز اخیر، ۸ درصد افزایش یافته است.

به نوشته او، بیشترین مسافر ورودی را استان‌های البرز، تهران و مازندران داشته‌اند و استان مازندران مسافر خروجی کمتری دارد.

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، هشدار داده که اگر زنجیره کورونا قطع نشود در ماه‌های آذر و دی تعداد جان‌باختگان روزانه به ۱۲۰۰ نفر خواهد رسید.