آخرین آمار کورونا در ایران:  شمار جان باختگان از ۴۷ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(یکشنبه )،  ۳۸۹ تن جان باختند و ۱۲۹۵۰ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۳۸۹  تن از مبتلایان جان دادند، که حدود  ۲ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به  ۴۷ هزار و ۸۷۵ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته  تاکنون  ۱۲۹۵۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۴۵۲ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ تن رسید.

لاری گفت: حال ۵۸۵۹ تن از بیماران بسیار وخیم است.

در ادامه این خبر،  عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نیز اعلام کرد: «ظرف ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۱۰۴ بیمار مشکوک به کورونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند».

همچنین روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز گفته است  که  در حال حاضر ۱۵۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸بیمارجدید بستری و ۳۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند».

در همین زمینه، مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم گفته است : «با جان باختن ۲۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، شمار جانباختگان این بیماری در سطح استان از آغاز این اپیدمی تاکنون به ۱۸۸۱ نفر رسید».

او تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان های استان کرمان را ۶۲۱ نفر اعلام کرد و افزود: «طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان های استان کرمان ۵۷ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا بستری شدند».

دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز اعلام کرد: « مجموع جانباختگان ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع در استان فارس، به ۲۴۲۷ نفر رسیده است».