آخرین آمار کورونا در ایران: فوت شدگان ۵۵ نفر و مبتلایان جدید ۱۵۵۶ نفر. با این همه: افزایش مبتلایان در سراسر کشور

در تازه ترین آماری که وزارت بهداشت امروز (آدینه ) در مورد کورونا منتشر ساخت، آمده است که  در ۲۴ ساعت اخیر، تنها ۵۵ تن جان خود را از دست داده اند، و این در حالی که مرتبا اخطار می شود که ابعاد کورونا در برخی استان های ایران گسترش می یابد و بسیار طبیعی است که شمار جانباختگان، به طرز مستمر بالا رود. ولی وزارت بهداشت هر روز، از شمار فوت شدگان در گزارش های خود می کاهد و میزان درستی آمار اعلام شده را همچنان در معرض تردید و بی اعتمادی قرار می دهد.

به موجب آمار رسمی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته، ۱۵۵۶ تن دیگر از مبتلایان به کورونا شناسایی شده اند و تعداد کل انان  به ۱۰۴ هزار و ۶۹۱ تن رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت:  از روز گذشته تا کنون ، ۵۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و آمار جان باختگان به ۶۵۴۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور آمار  بهبود یافتگان را  ۸۳ هزار و ۸۳۷ تن اعلام کرد و افزود: شوربختانه  ۲۷۱۱ تن از بیماران بستری از جمله افرادِ بدحال هستند که امیدواریم شفا یابند.

رئیس شبکه بهداشت بروجرد از افزایش صعودی مبتلایان به کورونا در این شهر خبر داد و گفت: من برای این شهر اعلام خطر می‌کنم . هیچ‌چیز از نظر فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود و بعضی از مساجد نماز جماعت دارند ».

کاکاوند در ادامه افزود:  «این روند افزایشی متاسفانه گریبان روستاهای بروجرد را نیز گرفته است. برخی روستاها باید قرنطینه شوند، روستای جعفرآباد مورد کرونایی مثبت بسیاری داشته و برای آنان نقاهتگاه احداث شده است».

رییس شبکه بهداشت بروجرد گفت:  بیشترین آمار کرونایی در سنین ۲۹ تا ۵۵ سال است، و آمار فوتی‌ها نسبت به شیوع بیماری در بروجرد بیش از  ۶درصد بوده است.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران، نیز  درباره  تغییر روش شناسایی مبتلایان به ویروس کورونا در کشور گفت: «نوع بیماریابی ما هم تغییر کرده است هم  افراد کم‌علامت و بی‌علامت شناسایی می‌شوند و هم افرادی که تماس نزدیک با بیماران داشته‌اند، آزمایش خواهند شد».

حریرچی افزود: «علت افزایش در برخی استان‌ها نظیر خوزستان این است که شروع همه‌گیری در این استان‌ها دیرتر اتفاق افتاده است، اما در مجموع تعداد مبتلایان جدید در کشور روندی نزولی دارد».

این در حالی که کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تایید کرده در پی بازگشایی اماکن عمومی کشور روند شیوع کرونا در ۱۵ استان  برای شهروندان “افزایشی” شده است.

در گزارشی امده که رئیس اورژانس ایران که از نخستین مبتلایان به کورونا بود پس از بهبودی  اعتراف کرده که قبل از انتخابات  در بازدید از قم کورونا گرفتم.

پیرحسین کولیوند، در اولین اظهارات تصویری‌ خود پس از بهبودی از کرونا، گفته: روز انتخابات مجلس با علی  لاریجانی به قم رفتیم و از بیمارستان‌ها بازدید کردیم؛ همان جا کرونا گرفتم.

همچنین بر اثر آمار بالای کورونا در استان خوزستان  موسی شاعری شهردار کلانشهر اهواز  نیز مبتلا کرد.وی  پیشتر درباره افزایش مبتلایان به کورونا هشدار داده بود .