آخرین آمار کورونا در ایران:  نرخ مرگ از نرخ جهانی پیشی گرفت و بالا رفت

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (آدینه ) ۱۸۷  تن جان باختند و، ۳۵۵۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : از ظهر روز گذشته تا امروز، «  ۱۸۷ تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۶ هزار و ۵۶۷ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۳۵۵۲ تن  دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۲۷۳ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  به ۴۶۴ هزار و ۵۹۶ تن رسیده است».

او گفت: ۴۱۳۷  تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

لاری در ادامه افزود:   ۲۷ استان در وضعیت قرمز و تنها ۳ استان کشور در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:  بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در ایران کمی افزایش یافته و به ۶.۵ درصد رسیده است. این در حالی است که در شبانه روز اخیر میانگین نرخ مرگ در جهان به ۳.۸ درصد کاهش یافته و فاصله بیشتری با نرخ مرگ در کشورمان رقم زده است.

او در حالی این سخنان را مطرح می کند که نرخ مرگ  در اسرائیل زیر ۲ درصد است و در کشورهای اروپایی حدود ۳ درصد و در ایالات متحده کمی بالاتر از ان است .

در ادامه این خبر آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز خبر داد که «آمار ابتلای روزانه به کرونا» در اصفهان از ۱۵۰۰ نفر گذشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، افزود:  که طی بیست و چهار ساعت گذشته نتایج آزمایش یک هزار و ۵۰۲ بیمار مشکوک به کرونا در اصفهان، به جز کاشان و آران و بیدگل، مثبت شده است.

نجیمی گفت:  طی شبانه روز گذشته ۲۰۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان بستری شدند، او در ادامه تاکید کرد که ظرفیت بیمارستان‌های مختص کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تکمیل شده است.

او گفت:  در حال حاضر یک هزار و ۴۶۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، به جز کاشان و آران و بیدگل، بستری هستند که ۲۴۹ بیمار در شرایط حاد قرار دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های اصفهان نگهداری می‌شوند.