آخرین آمار کورونا در ایران: ۱۷۹ تن جان دادند و  شمار مبتلایان از ۴۶۸ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (شنبه  ) ۱۷۹ تن جان باختند و،  ۳۵۲۳ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : از ظهر روز گذشته تا امروز، «  ۱۷۹ تن از مبتلایان جان دادند، که ۳۲ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۶ هزار و ۷۴۶ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۳۵۲۳ تن  دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۳۰۲ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۴۶۸ هزار و ۱۱۹ تن رسیده است  و حال ۴۱۲۷ تن از بیماران وخیم است.

لاری در ادامه افزود:  همچنان   ۲۷ استان در وضعیت قرمز و تنها ۳ استان کشور در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر، دکتر مینو محرز،متخصص بیماری عفونی و عضو ستاد مقابله با کورونا در ایران هشدار داد ممکن است تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا به روزی هفتصد نفر برسد؛ همزمان گزارش‌هایی درباره کاهش سن جان‌باختگان منتشر شده است.

این عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کورونا، از احتمال افزایش تعداد مرگ‌های روزانه به ۶۰۰ تا ۷۰۰ مورد خبر داد و گفت:  «زمانی ‌که تعداد بیماران و به ویژه بیماران بدحال افزایش یابد، طبیعتا میزان مرگ و میر هم بالا می‌رود و می‌توان انتظار افزایش تعداد مرگ و میرها را داشت».

در همین حال طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعلام کرد که تمام تخت‌های بیمارستان‌های دولتی در این شهر تکمیل شده است.

همچنین فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از کاهش سن جان‌باختگان کورونا خبر داد و گفت: «وضعیت فوت ناشی از کرونا بسیار نگران‌کننده است و در چند روز گذشته شاهد فوت افراد جوان و میانسال بوده‌ایم».

همزمان  حسین کرمانپور، مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا، نیز گفت آمار ابتلای کودکان به کرونا رو به افزایش است.

به گفته کرمانپور، تاکنون بیش از ۳۰ هزار فرد زیر ۱۸ سال به کرونا مبتلا شده‌ و نزدیک به ۳۰۰ نفر از آنان جان باخته‌اند.

منوچهر حبیبی، جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین، اعلام کرد که به دلیل افزایش شیوع کرونا مدارس به مدت یک هفته تعطیل است و آموزش‌ها غیرحضوری خواهد بود.