آخرین آمار کورونا در شبانه روز اخیر در ایران:  ۱۹۸ تن جان باختند و ۲۵۰۰ نفر مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز، (پنجشنبه )  ۱۹۸ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۱  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۶۰۸ تن رسیده است.

سیما لاری گفت:   از شبانه روز گذشته تا کنون  ۲۵۰۰  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۱۲ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۶۷ هزار و ۶۱ تن  رسید.

خانم لاری افزود:    ۳۴۷۱ تن از بیماران حالشان وخیم است.

او  همانند روز‌های گذشته گفت:   استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. واستان‌های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار.

دکتر زندی, رئیس بیمارستان طالقانی نیز در ارتباط با وضعیت بحرانی این بیمارستان گفت: با وجود تحمیل بار کاری و مالی مضاعف بر بیمارستان‌ها، دولت هیچ حمایتی از این بخش به عمل نمی آورد.

او افزود: تسهیلات مالی و افزایش  ساعت کاری در  بیمارستان‌ها موجب مشکلات فراوانی برای کادر درمان شده است دولت نه تنها  مشوقی تخصیص داده نشده بلکه حقوق و کارانه‌ها و اضافه کاری‌ها نیز با تاخیر چند ماه پرداخت می کند.

دکتر زندی در این شرایط داروخانه‌ها نیز دچار مشکل شده‌اند و شرکت‌های دارویی آنها را بلاک می‌کنند.اگرسیستم و نظام سلامت کشور فرصت احیا و تجدید قوا نداشته باشد در پیک بعدی یعنی پاییز توان پاسخگویی به بیماران و ارائه خدمات درمانی را نخواهد داشت.

همچنین مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان نیز خبر داد: با توجه به آغاز موج دوم کورونا، فعالیت بخش سی‌تی‌اسکن در بیمارستان خلیج فارس به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

دکتر مریم امیری افزود: آمار مبتلایان در این استان بالا رفته و شماری از بیمارستان ها با  کمبود دستگاه سی تی اسکن مواجه شده اند.

او گفت:  با توجه به اینکه وضعیت استان قرمز بوده و شاهد کاهش تعداد کادر درمانی در استان می‌باشیم، لازم است دولت بیشتر به مردم کمک کند.