آخرین آمار کورونا در شبانه روز گذشته در ایران: «  ۱۱۶تن  جان داده اند و ۲۳۶۸ نفر مبتلا شده اند»

وزارت بهداشت خبر داد : از شبانه روز گذشته تاکنون (یکشنبه ) ۲۳۶۸ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۴۶ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ تن رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ۲۴ ساعت اخیر تاکنون،  ۱۱۵ تن  از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۱ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ تن رسیده است.

سیما لاری، افزود: ۲۸۸۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او گفت: استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، ‌آذربایجان شرقی و غربی، گلستان و کردستان  در وضعیت قرمز هستند.

مجتبی کلانتر، سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیز وضعیت این شهر را قرمز اعلام کرد و گفت:  اکنون کورونا  در بین  جوانان ۲۵تا۴۰ شیوع پیدا کرده است و این به معنای انتشار گسترده بیماری است

مجتبی کلانتر افزود:  وضعیت بالاتر از قرمز است، هر روز شاهد  “افزایش ابتلای جوانان به کرونا” هستیم.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر هشدار داد:  مردم رعایت نمی کنند و دولت هم به طوری جدی با انان برخورد نمی کند .در چند روز آینده مرگ و میر در این شهرستان افزایش  پیدا خواهد کرد.

با بالا رفتن آمار مرگ و میر و مبتلایان در هرمزگان،  ۳۰۰ نفر از پزشکان و پرستاران در این استان با انتشار بیانیه ای از دولت خواسته اند:   این استان به مدت دو هفته و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح ادارات، مراکز خدماتی و اقتصادی  قرنطینه شود.

در این بیانیه هشدار داده اند:  کادر درمان استان “دیگر توان ادامه کار را ندارد” و پیش از “فروپاشی سیستم درمان استان و افزایش فاجعه‌آمیز قربانیان” باید این پیشنهادها اجرا شود.

در این بیانیه با انتقاد از اقدام‌های اخیر حسن روحانی، اعلام شده است: «آن زمان که روحانی، با کمبود شدید بودجه در دولت اش مواجه شده بود و راه نجات را در مناطق اقتصادی می دید.  وضعیت استان هرمزگان را سفید اعلام کرد، و این  مقدمه ای بود بر روزگار سیاه کنونی این استان ».

هرمزگان از جمله استان‌هایی بود که در ماه‌های گذشته کمترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا را داشت اما در خرداد ماه از جمله استان‌های قرمز ایران اعلام شده است.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اعلام کرده که آمار جان‌باختگان کرونا در این استان سه برابر شده است.

کیانوش جهانبخش عضو شورای شهر هرمزگان  نیز در انتقاد از حسن روحانی که گفته بود پایان کورونا روشن نیست، باید کار و فعالیت در مراکز اقتصادی را ادامه دهیم، گفته بود :  این که نمی شود، چون قطب اقتصادی هستیم و درآمد کشور از اینجاست، مردم را به کام مرگ بکشانیم. لطفا حیات اقتصادی را بر روی تابوت مردم هرمزگان بنا نکنید.