آخرین آمار کورونا در ۲۴ ساعت اخیر در ایران:   «۱۲۰ تن جان باخته اند  و ۲۶۱۲ نفر مبتلا شده اند»

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از ۲۴ ساعت اخیر تاکنون  (چهارشنبه ) ۱۲۰ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۵ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ تن رسیده است

سیما  لاری، گفت: از روز گذشته تاکنون ۲۶۱۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۴۹  تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۱۹۵ هزار و ۵۱ تن رسید.

خانم لاری افزود : استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز از ابتلای بیش از ۲۵۰ نفر از کادر بهداشت و درمان این استان خبر داد و گفت:  «وضعیت در این منطقه  قرمز است و طی ده روز اخیر آمار مبتلایان رو به افزایش بوده است. بطوریکه  از هر دو تست کرونا در این استان، یکی مثبت می‌شود.

فرشیدی افزود:  بنابر آمار رسمی «در ابتدای خردادماه، تعداد فوت‌شدگان بر اثر کرونا در هرمزگان ۳۰ نفر بود و تا امروز چهار برابر شده و به ۱۳۴ نفر رسیده است».

عبدالمحمد خواجه‌ئیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیوز اعلام کرد که با افزایش پرشتاب ابتلا به کورونا در این استان، آزمایشگاه تشخیصی پی سی آر، آزمایش تشخیص مولکولی کرونا، در این استان دیگر پاسخگو نیست.

خواجه‌ئیان افزود:  با توجه به حجم زیاد نمونه‌های گرفته شده آزمایشگاه تشخیصی پی سی آر در این استان دیگر پاسخگو نیست به همین دلیل براساس سیاست وزارت بهداشت از دو روز قبل تنها از گروه‌های آسیب‌پذیر نمونه‌گیری انجام می‌شود و از نمونه‌گیری سایر افراد صرف نظر شده‌ است.

شیوا کاظمی، مسئول دفتر مامایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از افزایش ابتلا به کورونا در میان مادران باردار این استان، خبر داد و گفت که در سه هفته اخیر به طور میانگین هر هفته ۱۰ نوزاد از مادران مبتلا به کرونا در کرمانشاه متولد شده‌اند.

خانم کاظمی هشدار داد:  سیستم ایمنی مادران باردار و جنین ضعیف است، و ابتلای مادر باردار می تواند هر دو نفر  را در معرض خطرات بزرگتری قرار دهد».