آخرین آمار کورونا در ۲۴ ساعت گذشته : «  ۱۰۷ تن قربانی جدید و۲۴۷۲ تن از  مبتلایان شناسایی شده»

وزارت بهداشت اعلام کرد: تا پیش از ظهر امروز(یکشنبه) ۱۰۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۲۹ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۸ هزار و ۸۳۷  تن رسیده است

سیما سادات لاری، گفت: در شبانه روز گذشته  تاکنون ۲۴۷۲ تن  دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۲۳۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ تن رسید.

خانم لاری افزود: بیش از ۷ استان کشور از جمله  استان‌های آذربایجان غربی، هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز اعلام کرده است که وضعیت کرونا فوق قرمز است، ما در بخش درمان کمک  می خواهیم ،برای ۳۰۰ بیمار نیازمند بستری جا نداریم

این در حالی که از سه روز قبل وزارت بهداشت اعلام آمار‌های مرتبط با کورونا در خوزستان را ممنوع کرده است، شکرالله سلمان‌زاده، گفته است: دولت با ما همکاری نمی کند . بیمارستان نفت نیز در اختیار مردم قرار نگرفته است.

همزمان کریم حسینی، نماینده مجلس گفته است : «درحال حاضر یک سوم بیماران مبتلا به کرونا خوزستانی هستند و  سعید نمکی وزیر بهداشت باید با توجه به بحران شیوع کرونا، در خوزستان مستقر شود».

شکرالله سلمان‌زاده، اعلام کرده است نمیدانم بر چه اصولی محدودیت ها را برداشتند؟ چه هدفی در پی این تصمیم گیری بوده است؟من   شخصا با هرگونه رفع محدودیت مخالفم.

علیرضا زالی،سرپرست  عملیات مقابله با کرونا در پایتخت، نیز هشدار داده است که آمار در تهران بالا رفته به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۳ بیمار جدید در بیمارستان‌های تهران با تشخیص کرونا بستری شدند.

زالی افزود : افزایش موارد جدید بستری در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان تهران، نشان دهنده شکننده بودن وضعیت کنترل کرونا در تهران است و وجود موارد جدید بستری در بیمارستان‌ها به معنای حضور بیماری در سطح شهر است.

همچنین رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام از جان‌باختن دو کودک بر اثر ابتلا به کرونا طی  سه روز گذشته خبر داد، مقام‌های محلی در استان‌ها و شهرهای مختلف از جمله آذربایجان‌غربی، خوزستان و همدان از کاهش شدید سن قربانیان کرونا و  افزایش چشمگیر شمار  بیماران بدحال کودک، نوجوان و جوان خبر دادند.

محمدرضا افکار در این زمینه گفت:  آمار شیوع و بستری بیماران مبتلا در شهرستان تربت جام در چند روز اخیر گسترش نگران کننده‌ای داشته است،  دو کودک دو ساله طی سه روز گذشته در تربت جان بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باختند.

همزمان استاندار آذربایجان‌غربی نیز از کاهش سن جان‌باختگان بر اثر کرونا در این استان خبر داد و آن را زنگ خطری جدی در کشور و این استان دانست.

مراد ناصری، فرماندار شهرستان نهاوند، نیز گفت:  ۱۰ کودک  به کورونا مبتلا شده اند،  در حال حاضر کودکان و نوجوانان بیشتر در معرض تهدید و ابتلا قرار دارند.