آخرین امار کورونا در ایران: تعداد جان باختگان بالاتر رفت و به ۱۸۴ تن رسید

وزارت بهداشت خبرداد : از ظهر روز گذشته تا امروز، (چهارشنبه) ۱۸۴ تن جان باختند ۳۶۰۵ تن دیگر مبتلا شدند
سیما لاری گفت : « در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۸۴ تن از مبتلایان جان دادند، که ۶ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۸۴۰ تن رسیده است».
خانم لاری افزود: « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۳۶۰۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۰۷ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ تن رسیده است».
او گفت: ۳۹۴۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.
خانم لاری افزود: ۲۵ استان در وضعیت قرمز و ۵ استان دیگر در وضعیت هشدار قرار دارند.
آموزش حضوری در مدارس آذربایجان شرق دو هفته نعطیل شد
در ادامه این خبر اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با تصویب ستاد مبارزه با بیماری کرونای این استان، آموزش حضوری در مدارس این استان به مدت دو هفته تعطیل است.
در ادامه این گزارش امده است که با گسترش بیماری کورونا در این کشور و کاهش ۸۰درصدی مسافرین قطار، روند بیکاری عوامل صنعت ریلی کماکان ادامه دارد.
گفته می‌شود بسیاری از سرمهمانداران و مهمانداران و ماموران پذیرایی شرکت‌های پیمانکاری “س” و “م” و… ماه‌هاست هیچگونه فعالیت شغلی نداشته‌اند و شواهد و قرائن حاکی‌ست وضع اشتغال‌شان تا پایان سال نیز همین‌گونه است.

در این گزارش بررسی‌ها نشان می‌دهد میانگین سابقه اغلب مهمانداران بیکار شده ۵ تا ۱۰ سال است و شرکت‌های حمل و نقل مسافری ریلی به بهانه کمبود مسافر در مرحله نخست اقدام به حذف قطارها از سیر و در مراحل بعدی اقدام به تعدیل نیروی کار این قطارها بویژه مهمانداران می‌کنند.

یکی از مهمانداران قطار با بیان اینکه در سال جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا سیر قطارها به کندی انجام می‌شود و در برخی موارد اصلا مسافری برای جابجایی وجود ندارد، افزود: این موضوع باعث شده تا روند تعدیل مهمانداران که از ابتدای سال آغاز شده است، هم‌اکنون نیز ادامه یابد بطوری که حتی در یک ماه گذشته شاهد تعدیل شمار دیگری از مهمانداران نیز بوده‌ایم.

اوافزود: همه نیروی کار بیکار شده متاهل و دارای یک یا چند فرزند هستند. در عین حال اکثر آنها بدون خانه و مستاجر بوده و حتی در زمان اشتغال‌شان نیز دچار مشکلات معیشتی بودند.