آخرین نظرسنجی: در انتخابات آینده اسرائیل، آبی و سفید شش کرسی بیشتر از نتانیاهو به دست می آورد

در حال حاضر، حزب آبی و سفید تنها یک کرسی از لیکود جلوتر است و دارای ۳۳ کرسی می باشد

یک روز پس از آن که پارلمان اسرائیل (کنست) تصمیم گرفت به کار خود پایان دهد و انحلال خویش را اعلام کند و حدود سه ماه دیگر، برای بار سوم انتخابات زودرس برگزار شود، آخرین نظر سنجی انتشار یافته ارزیابی می کند که در رقابت انتخاباتی پیش رو، حزب آبی و سفید خواهد توانست با امتیاز شش کرسی، بر حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو پیروز شود و بخت بیشتری برای برپایی کابینه بعدی داشته باشد.

در حال حاضر، حزب آبی و سفید تنها یک کرسی از لیکود جلوتر است و دارای ۳۳ کرسی می باشد.

ارزیابی اعلام شده، دیدگاه های مردم اسرائیل در این هفته را بازتاب می دهد و احتمال زیاد می رود که در سه ماه پیش رو تغییر و تحولی رخ دهد.

بسیاری از گروه های سیاسی و سیاستمداران حزبی، بر این باورند که بنیامین نتانیاهو به خاطر کیفرخواستی که انتظار می رود علیه او لازم بود از إصرار خود مبنی بر این که دست کم در شش ماه نخست دولت جدید باید مقام نخست وزیری را به دست داشته باشد، صرفنظر کند.

در داخل حزب لیکود نیز صداهای مخالف بلندتر شنیده می شود و مهمترین رقیب نتانیاهو به نام گیدعون سعر خواهان جایگزینی او شده است.

طبق اساسنامه حزب لیکود، در آستانه هر انتخابات، باید رهبر آینده حزب از نو انتخاب شود. ولی این بار یکی از شخصیت های وفادار به نتانیاهو، خواستار لغو انتخابات درون حزبی شد و خواهان ادامه رهبری نتانیاهو گردید. ولی نخست وزیر با انتشار پیامی خطاب به هم پیمان خود گفت که از این تلاش دست بردارد و انتخابات درون حزبی، بر أساس مرامنامه و اساسنامه لیکود برگزار گردد. نتانیاهو ابراز اطمینان کرد که در این انتخابات پیروز خواهد شد.