آخرین وضعیت کرونا در ایران: ۱۳۹ تن جان باختند و  بیش از ده هزار تن مبتلا شدند 

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ۱۳۹ تن دیگر بر اثر کرونا جان باختند و بیش از ده هزار تن مبتلا شدند .

خانم سیما لاری افزود:  تعداد کل جان‌باختگان کرونا در کشور به ۸۲ هزار و ۶۱۹ تن و مجموع مبتلایان به سه میلیون و ۷۰ هزار و ۴۲۶ تن رسید.

اگر چه آمارهای روزانه که توسط وزارت بهداشت ایران منتشر می‌شود مورد تردید جدی منابع مستقل است و کارشناسان آمارهای واقعی را چند برابر آمارهای رسمی ارزیابی می‌کنند.

لاری در ادامه افزود: ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۵۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

در هفته‌های گذشته مقامات بهداشتی استان‌های جنوبی کشور درباره شیوع ویروس‌های جهش یافته هندی و آفریقایی در این استان‌ها و کمبود امکانات درمانی هشدار داده‌اند.

همزمان  دکتر محمد هاشمی‌شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، از افزایش شمار بیماران روزانه کرونا در این استان به نزدیک ۷۰۰ نفر خبر داد.

او گفت که روز چهارشنبه بیست و ششم خرداد ماه دست‌کم ۶۹۱ نفر بر شمار بیماران کرونا در سیستان و بلوچستان افزوده شده است.

هاشمی‌شهری در ادامه افزود که ۸۰ درصد موارد ابتلا در استان سیستان و بلوچستان ناشی از ویروس جهش‌یافته کروناست و موارد مثبت گونه شناسایی شده در بریتانیا نیز در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین گفت که با جان‌باختن  ۶ نفر در روز چهارشنبه، آمار رسمی حان‌باختگان کرونا در سیستان و بلوچستان به یک هزار و  ۴۳۰ نفر رسیده است.