آخوندهای حکومتی در سایه زمامداری علی خامنه ای که خود را رهبر مستضعفان جهان می داند، به سلطان شکر و سنگ های تزئینی تبدیل شده اند.

آخوند امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران ، سرپرست و رییس هیات موسس ،  صاحب سه معدن ثروتمند ایران است که در امد سالانه اش بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.
فریبرز کلانتری، تحلیلگر ایرانی در باره آخوند محمد امامی کاشانی، نوشته است : آخوند امامی کاشانی ، با اینکه سالهاست امام جمعه موقت تهران را دارد، اما همیشه از پرده‌نشینان سیاست بوده و هیچ کس وی را در جریانات سیاسی جدی نمی‌گیرد. او در سیاست اقتصادی خود بی سرو صدا حرکت کرده است.
این تحلیلگر سیاسی نوشته است که ورود این خاندان به عرصه اقتصادی، از ماجرای تاسیس “بنیاد جهت نگهداری و مراقبت از شروع می‌شود. خیریه ای که این روزها یک شبکه پیچیده شده است که حسابرسی آن مشخص نیست.
کلانتری نوشت: آخوند امامی کاشانی ، جهت تامین منابع مالی این بنیاد با موافقت وزارت معادن و فلزات وقت و با مساعدت علی گلستانه، قائم مقام معاونت امور معدن  و اکتشاف و مدیرعامل بنیاد توان بخشی بهره برداری از سه معدن کشور به بنیاد توان بخشی واگذار می‌شود، که شامل مجتمع معادن دهبید در شهرستان آباده، معدن مرمریت قاسم ذغالی در شهرستان ابرکوه و همچنین معادن خاک نسوز سنگ رود واقع در گیلان است که بابت حق امتیاز پروانه بهره برداری معدن دهبید در مدتی بیش از ۱۲سال هیچ مبلغی به دولت پرداخت نشده و کلیه اموال منقول و غیرمنقول معدن به این بنیاد با مبلغ ۷۶ میلیون به صورت اقساطی واگذار شده است.
درآمد این بنیاد در سال ۷۹ از محل معدن بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.
او در ادامه نوشت که با یک حساب سر انگشتی این موسسه با این رقم درامد ده میلیارتومان در سال ۷۹ که قیمت دلار ۸۰۰ تومان بوده است سالانه ۱۲ میلیون دلار درآمد داشته است که با محاسبه قیمت دلار امروز چیزی حدود ۲۴۰ میلیارد تومان در سال ۷۹ بوده است. البته از درآمدهای سال ۹۸ آن هیج اطلاعی در دست نیست!
کلانتری نوشته است: آخوند کاشانی در سمت متولی مدرسه مطهری کمتر به چشم می‌آید اما موقوفات مدرسه سپه سالار« مشیر الدوله»و وقف نامه ۷۹ صفحه‌ای آن ابعاد این امپراطوری اقتصادی را مشخص می کند در حالی که به عقیده بسیاری از مردم، چند پارچه آبادی و صدها مغازه در بازار تهران برای رتق و فتق امور آن و متولیانش کافی بوده و نیازی به فعالیت اقتصادی وجود ندارد.
این تحلیلگر ایرانی نوشته است : فعالیت‌های اقتصادی خاندان امامی کاشانی، بیشتر در پوشش یک خیریه و مجتمع درمانی ولیعصر انجام شده و تا آنجا گسترش یافته است که بدون شک آنها را می‌توان سلاطین بلامنازع سنگ‌های تزئینی در کشور دانست
.
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز پیشتر در افشاگری مقامات فاسد حکومت ایران گفته بود: « امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران به مدت بیش از ۳۰ سال دولت را واداشته تا مالکیت چند معدن پرسود را به بنیاد تحت مدیریت خودش بدهد».
و صادق لاریجانی «راهزن» است او در ادامه افزوده بود: آخوند مکارم شیرازی نیز به لطف تجارت غیرقانونی شکر که به کسب بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد منجر شد به سلطان شکر معروف شده است. او به دولت ایران فشار آورده تا یارانه تولیدکنندگان داخلی شکر را کم کند در حالی که خودش بازار را از شکر وارداتی گران‌تر اشباع می‌کند.
مایک پمپئو در ادامه افشاگری خود گفته بود که ثروت خامنه ای در ستاد اجرایی فرمان امام، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار است
خبرگزاری رویترز نیز در ارتباط با ثروت علی خامنه ای نوشته بود: ارزش املاک مصادره‌ای ستاد اجرایی فرمان امام مبلغی معادل ۵۲ میلیارد دلار است و سرمایه این ستاد در شرکت‌های مختلف نیز معادل ۴۳ میلیارد دلار است.
سرمایه بسیار کلانی که در خدمت امپراطوری علی خامنه ای است و درواقع به نوعی نقش کارگزاری مالی برای ایده های رهبر جمهوری اسلامی است. ستاد اجرایی فرمان امام صرفا به مصادره اموال نمی پردازد. بلکه از سال ۲۰۰۷ با سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین بانک‌های کشور، و فعالیت در حوزه‌هایی گوناگون نظیر بیمه، تولید انرژی، پالایش نفت، ساخت و ساز، تولید سیمان و کارخانه‌های تولید نوشیدنی «سالانه میلیاردها دلار» درآمد دارد.