آخوند احمد خاتمی نیز در مخالفت با گفتگو با ایالات متحده، گفت مذاکره با اروپا مانعی ندارد

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان در واکنش به سخنان روحانی که گفته بود برای حفظ منافع مردم ایران حاضرم  مذاکره کنم گفت: گفت وگو با اروپا را منع نمی‌کنیم ولی مذاکره با آمریکا سم مهلک و در این شرایط حرکت ضد انقلابی است.

آخوند  احمد خاتمی  افزود : غیرت دینی در عرصه سیاست خارجی اقتضا می‌کند مسوولان ما دندان امید به بیگانگان را بکنند.

وی گفت: البته برخی هنوز به اروپا امیدوارند و ما نمی‌گوییم با اروپا مذاکره نکنید ولی آمریکا و اروپا سر و ته یک کرباس هستند و تعارف‌های اخیرشان نیز بر سر منافع آنها است چون احساس می کنند اگر ایران را نداشته باشند، خود آسیب می‌بینند وگرنه هرگز به خاطر حمایت از ایران آمریکا را رها نمی‌کنند.

آخوند احمد خاتمی  گفت: به هیچ وجه نباید استقلال کشور در معرض معامله قرار گیرد چون استقلال کشور معامله کردنی نیست و  طبق قاعده نفی سبیل از نظر دین ممنوع است.

وی افزود: برخی می‌گویند آیا با وجود این اختلاس‌ها و بدحجابی‌ها و مشکلات باز هم باید از این نظام حمایت کرد، که پاسخ آن است که بله بازهم باید حمایت کرد.

آخوند احمد خاتمی گفت:  غیرت دینی در این است که اجازه ندهند فضای اجتماعی قتلگاه ارزش‌ها و اخلاق شود ؛ فضای اجتماعی امروز فضای حقیقی است و لذا دولت‌هایی که هوش سیاسی داشتند اینترنت بومی در اختیار مردم شان قرار می‌دهند.

وی افزود:  غیرت دینی اقتضا می‌کند که فضای اجتماعی که قتلگاه نظام، دین و ارزش‌ها است باید کنترل شود کما اینکه در برخی کشورها مثل چین و روسیه این اقدام صورت گرفته است.