آخوند احمد پناهیان: شهرداری چی ها می‌گویند پارچه مشکی نداشتیم شهر تهران را سیاه پوش کنیم؛ مردم را چه فرض کرده‌اید؟!

مردم تهران نیز همانند سال های گذشته رغبتی به استفاده از پارچه های سیاه در محلات و خیابان ها و برگزاری مراسم عزاداری نداشته اند .

آخوند  احمد پناهیان، وابسته به  علی خامنه ای و سپاه پاسداران شهرداری تهران را به خاطر کم کاری در  محرم ۹۹ ، به باد انتقاد گرفت و گفت: در سطح شهر تهران آثار محرم دیده نمی‌شود. مسئول مربوطه می‌گوید پارچه برای مشکی پوش کردن شهر نداشتیم! بعد می‌گوید چون مردم نزدیک عاشورا کم کم مشکی می‌پوشند، ما هم گذاشته‌ایم کم کم شهر را مشکی پوش کنیم! مردم را چه فرض کرده‌اید؟! تابلوی میدان جمهوری اسلامی می‌شود بلوار جمهوری. بعد بخاطر اعتراضات می‌گویند اشتباه شده! برخی مسئولین گویا باور کرده‌اند در قبال اسلامی کردن جامعه و مردم مسئولیتی ندارند.

این کارشناس مذهبی نزدیک به خامنه ای با اشاره به آمار بالای طلاق در ایران گفت: ۱۷۰ هزار طلاق در کشور آمار فاجعه باری است. این خیلی از کرونا خطرناک‌تر است. از زدن مراکز هسته‌ای مهم‌تر است.

آخوند پناهیان علت آمار بالای طلاق را  فروپاشی نظام تربیت اسلامی در ایران دانست و گفت: جامعه اسلامی در ایران درحال فروپاشی است

پیشتر نیز در نظرسنجی که از سوی گروه مطالعات افکار سنجی ایرانیان (گمان) درباره «نگرش ایرانیان به دین» انجام شده، امده است  که نیمی از مردم  از دین‌داری به بی‌دینی رسیده‌اندو تنها  ۳۲ درصد جامعه خود را «مسلمان شیعه» می‌دانند.

همچنین در این نظرسنجی که در بازه زمانی ۱۷ خرداد تا اول تیر ۱۳۹۹ به مدت ۱۵ روز انجام شده، بیش از ۵۰ هزار پاسخ‌دهنده شرکت کردند و حدود ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان ساکن ایران بوده‌اند.