آخوند ایرانی: آنانی که در تظاهرات مردمی در عراق شرکت کردند، “شیعیان انگلیسی” بودند

آخوند محمدعلی موحدی‌ کرمانی گفت: در  اعتراضات مردمی عراق،  گروه‌های منحرف  که ما آنها را شیعه انگلیسی می‌دانیم نفوذ کرده و به‌ خصوص در کربلا و بصره و عماره، جنایاتی را مرتکب شدند که مردم عراق باید هوشیار بوده و صفوف خود را از آنها جدا کنند.

مردم عراق، در طول ۱۰۰ سال اخیر به دلیل ساختار غلط برنامه منظم شده و توزیع بودجه در فقر و تبعیض به سر می‌برند، بودجه کشور بین احزاب و گروه‌ها و فراکسیون‌‌ ها توزیع می‌شود، و مردم عملا بهره‌ای از بودجه ندارند.

آخوند موحدی کرمانی  افزود : طبق اطلاعی که پیدا کرده‌ایم، سفیر آمریکا هم در عراق، به صورت علنی از خشونت حمایت می‌کند و به صراحت نیروهای انتظامی عراق را از کنترل این رفتارها منع می‌کند و این در حالی است که دولت آمریکا در طول ۱۶ سال گذشته، روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت از عراق، تحت عنوان غرامت جنگی، بهره می‌گیرد.

موحدی‌ کرمانی،گفت: ریشه اصلی تظاهرات مردم در لبنان عدم اعتنای دولت به مشکلات معیشتی مردم است، در طول سال‌های گذشته، دولت حریری از خارج وام گرفته و مردم لبنان را بدهکار کرده است و این در شرایطی است که  این وام‌ها در زندگی مردم بهبود ایجاد نکرده است.

وی افزود: دراطراف ما ناامنی غوغا می‌کند،اما ایران امن است، دلیل امنیت آن وجود پربرکت علی خامنه ای است ایشان نیروهای مسلح را مدیریت، مردم را ارشاد می‌کند، در مقابل دشمن می‌ایستد و به هیچ نحوی تسلیم نمی‌شود و به ما هم توصیه می‌کند که بایستید، عزت شما در گروی مقاومت و ایستادن است.

پاسدار قاسم سلیمانی در یک جلسه مخفیانه با نیروهای امنیتی عراق گفته بود: ما در ایران می‌دانیم که چگونه با اعتراضات برخورد کنیم. این اتفاق در ایران افتاد و ما آن را کنترل کردیم.

جمهوری اسلامی باروی کار آمدنش در ایران  بارها کنشگران  سیاسی را به علت اعتراض و فعالیت های سیاسی  زندانی و اعدام کرده است .

یک دیدگاه

  1. ای آخوند محمد علی موحدی کرمانی گویا خودت آخوند رسمی انگلیسی هستی . حق نداری به ملت سربلند و روشن فکر عراق توهین کنی روضه خوان گردن کلفت که از مال ملت ایران ارتزاق کرده ای و خودت را بالا کشیده ای اگر راست میگی برگرد به روضه خوانی قبلی ات.

Comments are closed.