آخوند ذوالنوری نماینده مجلس: «ممکن است قاضی فراری منصوری، توسط یک مافیای مخوف کشته شد»

آخوند مجتبی ذوالنوری، یکی از اعضای پرنفوذ مجلس شورای اسلامی، این احتمال را بعید نمی داند که قاضی فراری علیرضا منصوری، توسط یک گروه مافیایی داخل ایران با کمک عوامل خارجی به هلاکت رسیده باشد.

امروز (سه شنبه) یازده روز از مرگ آخوند منصوری می گذرد و با آن که پزشکی قانونی در بوخارست هنوز گزارش رسمی انتشار نداده، ولی برخی رسانه ها نوشتند که مقامات رومانی معتقد می شوند که این مرگ نتیجه خودکشی بوده است.

رادیو پیام اسرائیل نوشته بود که ممکن است علت این ارزیابی آن باشد که پلیس رومانی می خواهد از خود در مورد لزوم تحت نظر داشتن منصوری و جلوگیری از تعرض به جان او، سلب مسئولیت کند.

رادیو پیام اسرائیل همچنین احتمال داده بود که منصوری به دستور عواملی در داخل ایران، توسط تبهکاران حرفه ای روس و یا مافیای رومانی، و احتمالا به تقاضای خانواده لاریجانی به قتل رسیده باشد تا نتواند واقعیات بیشتری را از ابعاد فساد مالی در قوه قضائیه هنگام ریاست آخوند صادق لاریجانی افشا کند.

اکنون مجتبی ذوالنوری به خبرنگاران در تهران می گوید: «وجود پیوند بین برخی جریانات داخلی و خارجی کشور را نباید از نظر دور داشت».

پلیس رومانی هنوز به هیچ خبرنگاری اجازه نداده است با کارکنان هتل که هنگام وقوع حادثه در محل حضور داشته اند گفتگو کنند.

رادیو پیام اسرائیل در گزارش خود گفته بود که اجیر کردن یک گروه از آدمکشان حرفه ای در کشورهای اروپای شرقی، و از جمله روسیه و رومانی کاری آسان است.

از قول آخوند ذوالنوری آمده است که از یک “مافیای هولناک” خبر داده، ولی برای تقویت سخنان خود دلائل یا شواهدی ارائه نکرده و مشخص نساخته است که این مافیا را کدام گروه یا خانواده در داخل ایران هدایت می کند.

این نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، همچنین گفت: «قتل قاضی منصوری، از وجود یک باند مخوف فعال در قوه قضائیه برای حذف فردی وجود داشته که ممکن است حاوی مطالبی باشد».

ذوالنوری گفت: «قتل یک قاضی که در اختیار و کنترل و حمایت پلیس یک کشور خارجی قرار داشته، غیر ممکن است و از این رو این سوال مطرح می شود که چگونه این سوءقصد رخ داده و آیا یک هماهنگی و راداده ای در این باره وجود داشته است؟»

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز گذشته (دوشنبه) گفته بود که پلیس رومانی در زمینه قتل منصوری “به طور شفاف عمل نمی کند”.

گرچه موسوی درباره منظورش توضیحی نداد، ولی اظهارات او نیز ممکن است چنین تعبیر شود که منصوری توسط یک گروه تبهکاری و به دستور عواملی که احتمالا در داخل ایران هستند، به قتل رسیده باشد.