آخوند علی شیرازی نماینده خامنه ای در قرارگاه “ثارالله”: سپاه قادر است اسرائیل را در ۲۴ ساعت نابود کند»

آن چه که رژیم ایران “روز جهانی قدس” می نامد، گرچه امسال با راهپیمایی های گسترده همراه نشد، ولی فرصتی بود که مقامات ارشد حکومت و به ویژه دست اندرکاران سپاه پاسداران به تهدیدهای جنگی خود علیه اسرائیل ادامه دهند و چنین ادعا کند که نابودی این کشور در راه است.

یکی از این تهدیدهای همیشگی، امروز از زبان آخوند علی شیرازی نماینده خامنه ای در قرارگاه ثارالله   شنیده شد که گفت: «نیروهای مسلح مقتدر حکومت اسلامی ایران قادرند اسرائیل را در ۲۴ ساعت نابود کنند». این آخوند که سابقه فعالیت گسترده ای در سپاه پاسداران دارد، توضیح نداد که اگر رژیم ایران از چنین قدرتی برخوردار است، چرا حتی می ترسد نسبت به بمباران مواضع سپاه قدس در سوریه، که به نیروی هوایی اسرائیل نسبت داده شده، کوچکترین واکنشی نشان دهد>

رژیم ایران آنچنان از رویارویی نظامی با اسرائیل بیم دارد که هرگز حضور جنگجویان خود در سوریه را مورد تایید قرار نداده و ادعا کرده است که آنان “مشاوران نظامی” هستند و در صحنه جنگ نقشی ایفا نمی کنند. ولی قاسم سلیمانی در سخنان خود، و حتی به دنبال افشاگری های جواد ظریف گفته بود که رژیم ایران قدرت نظامی خود را در سوریه به نمایش گذاشته است.

آخوند علی شیرازی که در گذشته نماینده خامنه ای در سپاه قدس بوده، پیشتر نیز تهدید کرده و گفته بود: «اگر رژیم صهیونیستی غلطی بکند، در ظرف چند دقیقه می توانیم تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم».

رژیم ایران از ترس رویارویی نظامی با اسرائیل، حتی مسئولیت حمله به دو کشتی بازرگانی اسرائیلی را که از دریای عمان می گذشتند به عهده نگرفت و آن را به “جبهه مقاومت” نسبت داد که ظاهرا مجموعۀ از گروه های تروریستی است که مزدور رژیم ایران هستند و دستورات آن را برای خرابکاری و ترور در منطقه اجرا می کنند.

آخوند علی شیرازی در سخنان خود گفت: «اگر رژیم صهیونیستی به ماجراجویی ادامه دهید، جمهوری اسلامی ایران قادر است آن را در ظرف ۲۴ ساعت نابود کند». او توضیح نداد که منظورش ار “ماجراجویی” چه نوع اقداماتی از جانب اسرائیل است.

حسین سلامی فرماندۀ زیاده گوی سپاه پاسداران نیز روز گذشته ادعا کرده بود که رژیم قادر است در کوتاه ترین مدت اسرائیل را نابود کند. این نخستین بار نبود که سپاهی سلامی این چنین تهدیدهایی را به زبان می آورد.

آخوند علی شیرازی در سخنان امروز خود ادعا کرده گفت: «ما مطمئن هستیم که جوانان ما، روزی، جهان را بدون اسرائیل خواهند دید» و افزود: «ما آبروی خود را برای اسلام گذاشته ایم و با تمام قدرت اعلام میکنم که سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران این قدرت را دارد که اسرائیل را به آسانی با خاک یکسان کند.

حسن نصرالله سرکردۀ گروه تروریستی حزب الله لبنان و مزدور حکومت ایران نیز پیشتر تهدید کرده بود که با کمک موشک های نقطه زن دریافتی از رژیم ایران، قادر است تل آویو و بندر حیفا را با خاک یکسان کند.

اسرائیل به نصرالله هشدار داد که اگر به حملات موشکی دست بزند، خاک لبنان به عصر حجر باز خواهد گشت.

الی کوهن وزیر اطلاعات اسرائیل هفته پیش گفته بود که جنگنده های اسرائیلی قادرند به حریم هوایی ایران برسند و پس از اجرای ماموریت به کشور بازگردند