آخوند لاریجانی می گوید که خامنه ای با خویشتنداری درباره برجام رفتار کرد

پس از یک رشته ادعاهای حکومت ایران دایر بر این که اگر ایالات متحده از برجام خارج شود، رژیم تهران واکنش های کوبنده ای نشان خواهد داد، اکنون آخوند فاضل آملی لاریجانی می گوید که واکنش حکومت ایران نسبت به اقدام پرزیدنت ترامپ در خروج از برجام، “عقلانیت و خویشتنداری” بوده است.

علی خامنه ای سال گذشته تهدید کرده بود که اگر ایالات متحده از برجام خارج شود، او این توافق را به آتش خواهد کشید. برخی دیگر از مقامات حکومت گفته بودند که ساعاتی پس از خروج آمریکا از برجام، حکومت ایران همه برنامه های غنی سازی اورانیوم را با شتاب بسیار از سر خواهد گرفت. ولی این دو تهدید عملی نشد و رژیم همچنان تلاش می کند در برجام بماند، ولی زیان های خروج ایالات متحده از آن را به حداقل برساند.

آخوند آملی لاریجانی در سمت رئیس قوه قضائیه، در یک سخنرانی، از جمله گفت: «ما باید برجام را عبرتی برای تعامل بین المللی خویش بدانیم».

رئیس قوه قضائیه، در ادامه سخنان خود از شیوه ترفند بازی رژیم در رابطه با برجام پرده برداشت و از جمله گفت: «باید عملکرد ما در چارچوب فرمایش های رهبر باشد و نباید به گونه ای عمل کنیم که دشمن تصور کند که خروج او از برجام عزم راسخ ملت و دولت را تغییر خواهد داد».

4 دیدگاه‌

  1. زنده یاد کسروی بنیانگذار دادگستری مدرن خاطره ای را نقل می کند که بسیار عبرت انگیز است /او می گوید برای سر و سامان دادن به دستگاه قضائیه به یکی از شهرستانها سفر کردم انجا تعدادی از اخوندها را دیدم که دور هم نشسته بودند پرسیدم اینها چکاره اند گفتند اینها شاهدند باز پرسیدم اینها شاهد چه چیزی هستند گفتند اینها هر کدام پنج تومان می گیرند و در هر موردی که تقاضا باشد شهادت میدهند/ حالا بد بختی ملت ما را باش که همان اخوندها رئیس و همه کاره دستگاه قضایی شده اند.

  2. پذیرش بر جام اگر منافعی داشته برای دولت ایران بوده ولی در زندگی مردم ایران تاثیر محسوسی نداشته جز پر شدن کشور از کالاهای بنجل وارداتی

Comments are closed.