آخوند محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق، ابراز شگفتی کرد که چرا مردم ایران ساکت نشسته اند

محمد  خاتمی ماه گذشته گفته بود که انتخابات نباید تحریم شود،اصلاح‌طلبان و مردمِ ناراضی باید فداکاری و از خودگذشتگی کنند و به خاطر ایران پای صندوق‌ها بیایند تا جلوی خطر اصلی گرفته شود

به گزارش وب‌سایت امتداد، محمد  خاتمی رئیس‌جمهور ی پیشین حکومت ایران در دیدار با روزنامه‌نگاران گفت: «من در شگفتم چرا دولتی که برای استیفای حقوق ملت روی کار آمده و مجلسی که داعیه دفاع از ملت و حقوق اساسی آن‌ را دارد  دست‌کم اصلاح‌طلبانی که به مجلس راه یافته‌اند  فریاد نمی‌زنند و اقدام نمی‌کنند؟».

وی افزود: که چرا «اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟» و نمایندگان مجلس از اختیارات خود استفاده نمی‌کنند.

اخطار قانون اساسی رئیس‌جمهوری ایران به دو قوه دیگر بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی ابلاغ می‌شود.براساس این اصل، پس از علی خامنه ای رئیس‌جمهوری عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیما به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد اما در در قوانین  حکومت ایران اعلام نشده که اگر دیگر قوا به این اخطار توجه نکردند، رئیس‌جمهور چه اقدام دیگری می‌تواند انجام دهد.

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهوری حکومت ایران پیشتر گفته بود که حسن روحانی در دولت دوم خود حدود ۱۰ اخطار قانون اساسی را به دو قوه دیگر ابلاغ کرده است.

محمد  خاتمی ماه گذشته گفته بود که انتخابات نباید تحریم شود،اصلاح‌طلبان و مردمِ ناراضی باید فداکاری و از خودگذشتگی کنند و به خاطر ایران پای صندوق‌ها بیایند تا جلوی خطر اصلی گرفته شود.

آرمان امیری یکی از این کنشگران جوان اصلاح‌طلب در واکنش به سخنان خاتمی در فضای اجتماعی نوشته است خطر اصلی از نظر ما، خطر وقوع یک جنگ نیست، بلکه بقای حاکمانی است که به صورت مداوم ایران ما را در معرض جنگ و تحریم و تهدید قرار می‌دهند. سیاست‌های این حاکمان با ترورهای فرا،مرزی، ماجراجویی‌های هسته‌ای، موشک‌بازی‌های یواشکی، جنگ‌های نیابتی و رؤیاهای استراتژیک خطر جنگ را افزایش می‌دهد و اتفاقا با حمایت و توجیه‌گری همان کسانی همراه می‌شود که در موعد انتخابات نام‌شان در فهرست‌های مورد تکرار آقای خاتمی قرار می‌گیرد. چگونه ما به کسانی رأی بدهیم که با تشویق یا سکوت در مقابل این سیاست‌ها امنیت ما را به خطر می‌اندازند؟

3 دیدگاه‌

  1. جناب آقای محمد خاتمی
    تعجب نکنید.
    یک نامه سرگشاده اعتراض آمیز بنویسید.
    در خیابان به تظاهرات بپردازید و یا با یک نشریه خارجی مصاحبه کنید و عقده هایتان را بگشایید. بعدا خواهید فهمید چه بلایی بر سرتان میاورند و شما هم به جمع ساکتین و یا محصورین خواهید پیوست.

  2. ایا این حکومت جلاد اجازه اعتراض مسالمت امیز به مردم میدهد؟! خیر انها را با کوچکترین اعتراضی بازداشت و شکنجه و اعدام میکند پس چرا این مردک خاتمی تعجب میکند؟! مگر کور است و نمی بیند که رهبر و سپاه تروریستی و اطلاعات ان تحمل کوچکترین انتقادی را ندارند؟!

Comments are closed.