آخوند محمد یزدی خطاب به روحانی: «اگر نمیتوانی مملکت را اداره کنی، برو کنار!»

آخوند  محمد یزدی، رییس پیشین قوه قضائیه از حسن روحانی به شدت انتقاد کرد و خطاب به او گفت : اگر نمیتوانی مملکت را اداره کنی، برو کنار.

این آخوند تندرو، حتی فردی مانند آخوند صادق آملی لاریجانی را نیز که اخیرا نامه شدیداللحنی خطاب به علی خامنه ای نوشته بود، مورد شماتت قرار داد و نوشت: «شما آقای صادق لاریجانی، هنگام اقامت در قم هم خیلی موثر نبودید؛ تا چه برسد در نجف».

اشاره محمد یزدی به این خبر بود که صادق لاریجانی در نامه خشن خود خطاب به رهبر، نوشته بود که اگر همچنان او را اذیت کنند، به نجف مهاجرت خواهد کرد و به عراق باز خواهد گشت».

آخوند محمد یزدی بدون اشاره به نامه توهین آمیز لاریجانی به خامنه ای، گفت: «چطور کسی که تنفیذ ولایت را دارد، جرأت کرده و کارهای خلاف امر رهبری را می‌کند».

به گزارش سامانه خبری عصر ایران، آخوند محمد یزدی که ریاست جامعه مدرسین قم را به عهده دارد و عضو فقهای شورای نگهبان نیز می باشد، در دیدار  با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم با انتقاد از آخوند صادق لاریجانی‌آملی گفته است: هرچند در مساله‌ای نظر، ولی فقیه خلاف عقیده من باشد، موظفم که اطاعت کنم؛ چون ضررش کمتر از شکستن حرمت ولایت و حاکمیت است. فلانی می‌گوید اگه این کار را نکنید نجف می‌روم! خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟حسن روحانی رییس جمهوری ایران گفته بود که روحانی: نمی‌توان فضای مجازی را تعطیل کرد این خلاف تعهد ما به مردم است .

وی افزود :  شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند! … از کجا آوردی ساختی؟ آیا ارث پدرت بود؛ از کجا آوردی ساختی؟ رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟!

به گزارش عصر ایران، آخوند  یزدی رییس سابقه قوه قضاییه گفت: آقای روحانی شما که  تنفیذ ولایت را دارد، چطور جرأت کردید و کارهای خلاف امر رهبری را می‌کنید؛ مثل مخالفت درباره فضای مجازی و… اگر نمیتوانی مملکت را اداره کنی، برو کنار. این برو کنار را چه کسی باید بگوید؛ در درجه اول حوزه باید بگوید. بعد از نظر قانونی باید دیوان عالی قضایی بگوید. بعدش هم مجلس بگوید ولی متأسفانه می‌بینیم مجلس هم وضعیت دیگری دارد!

حسن روحانی پیشتر در انتقاد به آخوند محمد یزدی که گفته بود  حکومت اسلامی وظیفه دارد مردم را به بهشت ببرد حتی به زور شلاق  گفته بود: «برخی بیکار و دچار توهمات هستند و مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند، نه دین را می‌دانند چیست و نه می‌دانند آخرت چیست اما همیشه غصه آخرت را می خورند».

آخوند محمد یزدی افزود: چهار، پنج مرجع داریم که از طرق شرعی مرجع شده‌اند، کافی هستند. همه که نباید فقیه و مرجع بشوند… صیانت از مرجعیت باید رعایت شود، کمیسیون صیانت از مرجعیت مصوب جامعه مدرسین و مورد تایید پنج مرجع است که یکی از آنها مقام معظم رهبری است .که مورد تائید حوزه ی علمیه است و این کافی است .

وی گفت : حوزه به کمک بسیج اساتید  نگذارید حاکمیت آهسته آهسته تحت‌الشعاع قرار گیرد. نگذارید حکومت اسلامی تضعیف شود و حوزه یک حوزه مخالف حکومت که نه؛ بلکه حتی بی‌تفاوت نسبت به حکومت بشود. حوزه باید بهترین و بیشترین پشتیبان حاکمیت باشد.

3 دیدگاه‌

  1. چه بد که ملت ایران در برابر این جانیان سکوت کامل کردند و کسی کوچکترین اعتراضی به دزدی اختلاس بی شرافتی حیف المیل پول وسرمایه مردمبه حاکمان مستبد ایران نمیکنند

Comments are closed.