آخوند مکارم شیرازی ادعا می کند که نه تنها تاجر شکر نیست، بلکه یک گرم شکر نیز ندارد

آخوند مکارم شیرازی ادعا می کند که نه تنها تاجر شکر نیست، بلکه یک گرم شکر نیز ندارد

آخوند ناصر مکارم شیرازی، که یکی از روحانیون ارشد رژیم و از پرنفوذترین آن ها محسوب می شود، در واکنش به سخنان مایک پمپئو ، که وی را سلطان شکر در ایران نامیده بود ،گفت : من تاجر شکر نیستم ، نه کارخانه دارم و نه یک گرم شکر .

دفتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی دیروز ،در بیانیه ای  در پاسخ به سخنان سال گذشته ی مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، که وی را” تاجر شکری” نامیده بود ، اظهار داشت : “این سخنان کذب محض است و بارها این مسائل را تکذیب کرده‌ایم؛ نه یک سهم از کارخانه ای در ناصر مکارم شیرازی می‌باشد و نه یک گرم شکر.”

دفتر مکارم شیرازی ، سخنان مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا را “دروغ‌های مضحک” مطرح کرد و افزود :  طرح چنین مسایل به دید آنان بی اساس و مضحک ، باعث بی‌اعتمادی به آمریکا می‌شود.

مایک پومپئو ۱۱ ماه پیش ، در جمع ایرانی- آمریکایی‌ها ،سران مذهبی حکومت ایران را به «مافیا» تشبیه کرد و از ناصر مکارم شیرازی به عنوان تاجر شکری نام برد و گفته بود : مکارم شیرازی به دلیل «تجارت نامشروع شکر، که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای او سود» داشته، که به  «سلطان شکر» حکومت ایران معروف است ، او بارها «به حکومت ایران فشار آورده تا سوبسید (یارانه) تولیدکنندگان داخلی شکر را کاهش دهد»، “سلطان شکر ایران ، با تجارت شکر بیش از صد میلیون دلار درآمد دارد”.

برای اولین بار،۱۲ سال پیش ، بود، عباس پالیزدار عضو سابق هیئتِ تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوهٔ قضائیه در جریان افشا کردن کردن،  شخصیت های سیاسی و مذهبی ارشد در ایران ، از جمله ناصر مکارم شیرازی به فساد مالی و اورا تاجر شکر نامید .

اکنون با گذشت بیش از ۱۱ ماه از این واقعه ،هم اکنون ،دفتر مکارم شیرازی  به آن واکنش نشان داده است . انتشار این بیانیه نیز به علت واکنش افکار عمومی رسانه های داخلی و خارجی و فضای مجازی است که سخنان پمپئو را دنبال کردند که واکنش گسترده ای هم دربین مردم  ایران داشته است .

پومپئو  پیشتر گفته بود : “میزان فساد و ثروت رهبران حکومت نمایانگر آن است که چیزی که ایران را اداره می‌کند، بیشتر به مافیا شباهت دارد تا به یک دولت”.افرادی چون جمله صادق لاریجانی، رئیس قوه‌ی قضائیه بیش از آنکه به مردم خدمت کنند، سرگرم مال‌اندوزی بوده و دارایی‌های ایران را هزینه سپاه پاسداران، پشتیبانی از حزب‌الله لبنان و حکومت بشار اسد می‌کنند.

یک دیدگاه

  1. البته مایک پمپئو هم نگفت که ایشان یک گرم شکر یا یک سهم دارند!. . بلکه مایک پمپئو گفت ایشان میلیونها کیلو شکر وارد کردن و کلا دزد و فاسد هستند.?

Comments are closed.