آخوند پاسدار مجتبی ذوالنوری : بزودی در باره عوامل پشت پرده انتشار فایل ظریف برای مردم ایران افشاگری خواهیم کرد

مجتبی ذوالنوری، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،امروز (چهارشنبه)  در گفتگو با خبرگزاری مجلس از پیگیری   نمایندگان مجلس برای تصویب طرح تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در ارتباط با افشای فایل صوتی مصاحبه ظریف خبر داد.

پاسدار ذوالنوری گفت:‌ «استعفای حسام‌الدین آشنا در اصل فرار از بار مسئولیت تلقی می‌شود… کسانی که این فایل را در اختیار داشتند، ‌مشخص هستند.»

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  یک نسخه از فایل در اختیار وزیر خارجه و یک نسخه هم در اختیار مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری بوده ، پس چه کسی آنرا منتشر کرده ،باید مشخص شود که چه کسی عامل انتشار آن بوده است.

وی افزود دولت تلاش دارد تا با ظاهر نمایی  استعفای آشنا ، صورت مساله را پاک کند ، و مجلس هم تلاش دارد تا دست‌های پشت پرده انتشار این فایل افشا شود.

محمد جواد ظریف در فایل صوتی خود درباره دخالت‌های گسترده سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی در دیپلماسی کشور صحبت کرده است.

انتشار این فایل واکنش خامنه ای و روحانی  را هم در بر داشته است.

علی خامنه ای چند روز پیش  به صورت تلویحی اظهارات محمد جواد ظریف، را “مایه تعجب و تاسف” و “تکرار حرف‌های خصمانه دشمنان و آمریکا” دانست.

خامنه ای  با انتقاد از اظهارنظر ظریف، سپاه قدس را عامل تاثیرگذار و تعیین‌کننده نفوذ ایران در غرب آسیا دانست و اظهارنظر مطرح شده را خطایی بزرگ معرفی کرد که نباید از مسئولان جمهوری اسلامی سر بزند.

علی خامنه‌ای به‌صورت روشن میدان را به دیپلماسی ترجیح داد و آن وزارت‌خانه را تعیین‌کننده سیاست‌های خارجی حکومت ندانست، بلکه مجری تصمیم‌های مسئولان نظامی و امنیتی کشور در حوزه دیپلماسی معرفی کرد.

این سخنان خامنه ای  با استقبال وسیع جریان تندرو در فضای مجازی روبه‌رو شد. رهبر حکومت اسلامی  در باره نقش و نفوذ قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس، نیز وی را فرمانده  تأثیرگذار ایران و مایه افتخار کشور و رشک دشمنان معرفی کرد که خود به دنبال شهادت بوده است.