آرش جوهری، فعال کارگری به جرم مخالفت با حکومت ایران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد

آرش جوهری، فعال کارگری که صد روز پیش از سوی اطلاعات سپاه در پایتخت دستگیر شد و از همان هنگام در بند تحت کنترل این واحد در زندان اوین بسر می‌برد، توسط دادگاه انقلاب به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی پیشتر از سوی حکومت  به اداره کردن دسته جات غیرقانونی، اجتماع و تبانی و نیز فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم شده بود. و دادگاه اعلام کرده بود: در صورتی که حکم آرش جوهری در دادگاه تجدیدنظر مورد تایید قرار گیرد، وی مجازات ۱۰ سال حبس در بارۀ او قابل اجرا خواهد بود.

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نوشته است جوهری اخیراً توسط دادگاه انقلاب تهران به اتهام «اداره کردن دسته‌جات غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور» به ۱۰ سال حبس تعزیری، به اتهام «اجتماع و تبانی» به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آرش جوهری در تاریخ ۱۵ مهرماه سال جاری در منزل خود توسط ماموران اطلاعات سپاه در تهران دستگیر گردید و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد و هم اکنون در بند عمومی زندان اوین بسر می‌برد.

اتحاد بین‌المللی در حمایت از کارگران در ایران، با انتشار بیانیه‌ای، دستگیری و حکم ۱۶ سال زندان برای آرش جوهری را شدیداً محکوم کرد و از نهادهای کارگری و سازمان‌های مدافع حقوق انسان خواست نسبت به این حکم غیر انسانی اعتراض کنند و برای کسب آزادی وی تلاش نمایند.

در ادامه این خبر امده است که نوید میهن‌دوست کارگردان ایرانی به سه سال ونیم زندان ‘محکوم’ شد

مسیح علینژاد خبرنگار و فعال حقوق بشر با انتشار پیامی در توییتر نوشته است که نوید میهن‌دوست کارگردان ایرانی به سه سال و نیم زندان محکوم شد

خانم علینژاد در ادامه نوشته است که او به دلیل فیلمی که از یازده سال پیش از فعالیت‌های او ساخته زندانی شده است.

او می گوید: میهن دوست ابتدا به جرم ارتباط خانوادگی با برادرش علی بازداشت و بعد به خاطر ساخت مستند “تاج خار” که اجازه اکران هم نیافت به سه سال و شش ماه حبس محکوم شده است.