آزمایش سامانه ضد موشکی اسرائیل برای خنثی کردن موشک های بالیستیک، شبیه آن چه رژیم ایران تولید می کند، با موفقیت انجام شد

اسرائیل در راه دفاع ضد موشکی گام بلند دیگری برداشت و سامانه ضد موشکی ختس شالوش یا پیکان سه، توانست یک موشک بالستیک را به طور فرضی به سوی اسرائیل پرتاب شده بود، در هوا شکار کند و آن را منهدم سازد.

این آزمایش موفقیت آمیز بامداد امروز (سه شنبه) در پایگاه موشکی در مرکز اسرائیل انجام شد و دانشمندان و مسؤولان گفتند که اسرائیل اکنون از توان بیشتری برای خنثی کردن موشک های بالستیک دشمن که از مسیر فضای خارجی می گذرد، به پیشرفت بیشتری رسیده است.

فرماندهان سپاه پاسداران و همچنین فرمانده ارتش حکومت اسلامی ایران در هفته گذشته دوباره اسرائیل را به نابودی تهدید کردند و محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران گفت که “اگر اسرائیل غلطی بکند، موشک های ما غرش کنان، تل آویو و حیفا را منهدم خواهند کرد؟

همچنین فرمانده ارتش حکومت اسلامی گفته بود که رژیم ایران به آسانی قادر است آنچه را که “رژیم صهیونیستی” نامید نابود کند.

رژیم ایران در هفته ای که گذشت، یک موشک بالستیک را که ظاهرا به هدف پرتاب ماهواره به مدار دور زمین ساخته شده بود آزمایش کرد. ولی مرحله سوم و اصلی این موشک به سرعت کافی نرسید و آزمایش شکست خورد. با این همه، رژیم ایران تاکید کرد که به برنامه های خود برای ساخت موشک بالستیک و قاره پیما ادامه خواهد داد.

آزمایش ضد موشکی سپیده دم امروز اسرائیل در حضور یک هیات بلند پایه نظامی آمریکا برگزار شد و آنان نیز از موفقیت ضد موشک اسرائیلی ابراز خشنودی بسیار کردند. پرزیدنت ترامپ هفته پیش دستور داد که سیستم ضد موشکی ایالات متحده بکلی دگرگون شود و به سیستم هایی مجهز گردد که از طریق فضای خارجی و به کمک لیزر نیز بتواند موشک های دشمن را خنثی کند.

پرزیدنت ترامپ چند روز پیش از روسیه خواستار شد موشک های جدید و بسیار خطرناکی را که رونمایی کرد، از میان ببرد. ولی مسلم آن است که روسیه چنین خواسته ای را نخواهد پذیرفت.

ایالات متحده یک سیستم لیزری را برای نابود کردن موشک های دشمن از فضای خارجی با موفقیت آزمایش کرده و به تکمیل آن ادامه می دهد.

موفقیت امروز در آزمایش نوع پیشرفته تر ضد موشک پیکان سه در حالی انجام گرفت که در گذشته چندین بار به تعویق افتاده بود تا بتوان نواقصی را که شناسایی شده برطرف کرد.

در آزمایش امروز، ابتدا یک موشک بالستیک به هوا پرتاب شد و پس از لحظاتی، ضد موشک ختس هدف را شناسایی کرد و موشکی به سوی پرتاب کرد که به هدف خورد و آن را منهدم ساخت.

رژیم ایران برای تکمیل شبکه موشکی خود میلیاردها دلار هزینه کرده، ولی اسرائیل برای حفظ کشور در برابر حمله های موشکی، سه شبکه ضد موشکی طراحی و تولید کرده که برای نابود کردن انواع موشک های دشمن با بردهای مختلف می باشد.

آخرین موشکی که رژیم ایران پرتاب کرد، از خاک سوریه به سوی کوه حرمون (ملقب به جبل الشیخ در سوریه) پرتاب کرد که به شیوه ای غیر قابل تصور، توسط سامانه ضد موشکی گنبد آهنین شکار شد و این در حالی که گنبد آهنین برای انهدام موشکهای کوتاه برد طراحی شده و نخستین بار است که یک موشک زمین به زمین را با این برد، نابود می کند.

ایالات متحده که در تمام سال ها پروژه های ضد موشکی اسرائیل را دنبال کرده و حتی بخش کلانی از هزینه طراحی و تولید آن را پرداخته، از طریق نهادی به نام “اداره کل دفاع ضد موشکی، یا به نام اختصاری آن ام دی اِی MDA این تلاش اسرائیلی را دنبال می کند و نمایندگان آن، بامداد امروز در محل آزمایش حضور داشتند و روند کار را از نزدیک بررسی کردند.

یک دیدگاه

  1. تنها راه اینه که نقاطی که این اخوند ها در انجا جمع میشوند را با موشک زد . هیچ راه دیگه تی وجود نداره ، باید اینها رو در همون لانه موش کشت .

Comments are closed.