رژیم پول ندارد به تروریستها بدهد، قاآنی بجایش انگشت نقره به آن ها می دهد

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی فاش ساخت که فرمانده جدید سپاه قدس اسماعیل قاآنی به علت به پایان رسیدن ذخیره مالی حکومت، این بار در سفر به عراق به سران سازمان های چریکی تحت فرمان رژیم به جای پول نقد ، انگشتر نقره اعطاء کرد.

معمولا فرماندهای سپاه قدس در هر سفر به عراق، مبالغ کلانی را به صورت نقد به سرکردگان گروه های ترور اهدا می کردند تا همچنان تحت فرمان رژیم ایران بمانند.

 در ادامه خبر آمده است: پیشتر قاسم سلیمانی،‌ فرمانده پیشین سپاه قدس،‌ پول نقد به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت خود می‌داد، اما اکنون قاآنی طی دیداری که در ماه میلادی آوریل با انان داشته، به جای پول ،انگشتر نقره که میان شیعیان به صورت نمادین اهمیت دارد، به آن‌ها هدیه داده است.

رژیم به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم ها مانند گذشته  قادر به تامین نیروهای نیابتی خود نمی باشد.

در این دیدار پاسدار قاآنی به رهبران گروه‌های شبه‌نظامی گفته است در حال حاضر آن‌ها مجبورند به حمایت‌های مالی دولت عراق اکتفا کنند.

حشد الشعبی که از گروه‌های اصلی مورد حمایت حکومت ایران است عمدتا از سوی دولت عراق حمایت مالی می‌شود؛ میزان بودجه اختصاص داده شده به این گروه‌ها در سال ۲۰۱۹ میلادی دو میلیارد دلار بوده است که به صورت برابر میان گروه‌های شبه‌نظامی توزیع نمی‌شود.

در این گزارش امده است که بر اساس گفته‌های دو مقام‌ عراقی نزدیک به این گروه‌های شبه‌نظامی، گروه‌های کوچک‌تر مورد حمایت ایران به روش‌های غیررسمی کسب درآمد تکیه دارند و پول‌هایی هم از جمهوری اسلامی که حدود سه تا ۹ میلیون دلار است، دریافت می‌کنند.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشته است :  شش ماه پس از کشته شدن سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس، جانشین فرمانده نیروهای حشد الشعبی، در دی‌ماه سال گذشته؛ علاوه بر تشدید اختلاف و انشقاق میان گروه‌هیا شیعه عراق،‌ رفت و آمد فرمانده سپاه قدس به این کشور نیز سخت‌تر شده و او در دومین سفر خود مجبور به درخواست صدور ویزا شده است.

در این گزارش همچنین به نفوذ کمتر قاآنی نسبت به سلیمانی در منطقه اشاره شده  و مینویسد: او با رهبران گروه‌های شبه‌نظامی آشنایی کمتری دارد و از طریق مترجم با آنها صحبت می‌کند.

بر این اساس،‌ جلسات او در عراق نیز بیش از پیش از سوی ایرج مسجدی،‌ سفیر تهران در بغداد، مدیریت می‌شود که خود از اعضای سابق سپاه قدس بوده است.