آسوشیتدپرس: مردم ایران ناامید شده اند و تمایلی به حضور در انتخابات ندارند

علیرغم تلاش های حکومت ایران برای ترغیب و تشویق مردم به حضور در انتخابات، بسیاری از مردم ایران تمایلی برای حضور در انتخابات ندارند و معتقدند که تغییر در کشورشان از مسیر صندوق رای نمی‌گذرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره انتخابات با مردم ایران گفتگو کرده و نوشته است :  تنها تعداد کمی از مردم ایران انتظار دارند که مشارکت‌شان در انتخابات، کشور را از بحران دور کند. آنها در مصاحبه با این خبرگزاری گفته‌اند به ابراهیم رئیسی رای می‌دهند، چرا که با فساد مبارزه می‌کند. در مقابل، بسیاری یا بلاتکلیف هستند یا قصد تحریم انتخابات را دارند، و می‌گویند برای بهبود زندگی‌شان به حکومت اعتماد ندارند.

در ادامه این گزارش آمده است : برخی می‌گویند دوران توافق هسته‌ای که درها کمی به روی ایران باز شده بود و کمر مردم زیر بار سنگین تحریم‌های بین‌المللی خم نشده بود دوران بهتری بود. برخی دیگر حتی عقب‌تر می‌روند، و می‌گویند که در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد، با وجود تندروی‌های حکومت، وضعیت مردم بسیار بهتر بود.

این خبرگزاری در ادامه نگاشته است : برخی دیگر معتقدند کسانی که ثروت و امکانات دارند، خودشان را معطل تغییر اوضاع کشور نمی‌کنند، بلکه هر چه دارند برمی‌دارند و از ایران می‌روند. چنین رویکرد تلخی صدها هزار نفر از ایرانیان را بر آن داشته تا کشور آشفته‌شان را ترک کرده و شانس خود برای رسیدن به یک زندگی بهتر را در اقصی نقاط جهان امتحان کنند.

آسوشیتدپرس نوشته است :  تصور عموم ایرانیان این است که تفاوتی ندارد چه کسی رئیس جمهور بوده، زیرا اوضاع‌ مملکت همیشه بر همین منوال بوده است. اکثر مردم ایران بابت وضعیت موجود کشورشان احساس نارضایتی عمیق می‌کنند، و آرزوهای بسیاری برای آینده‌ بهتر دارند.

این خبرگزاری در ادامه افزوده است : بسیاری هم گفتند که آرزوی‌شان این است که ایران به یک مملکت عادی تبدیل شود که مدام تحت‌الشعاع اعدام، بازداشت، تروریسم، تحریم و جنگ نباشد. آنها امیدوارند اوضاع به‌گونه‌ای بهبود یابد که خودشان و هم‌میهنان‌شان مجبور نباشند ایران را ترک کنند.