آفتاب یزد: «مردم ایران از این وضع خسته شده اند و به حرف های دولت روحانی اعتمادی ندارند»

روزنامه حکومتی آفتاب یزد در تیتر  امروز خود (چهارشنبه ) نوشت: مردم ایران از این فضا خسته شدند و اعتمادی به گفتمان دولت روحانی ندارند. هر چه به آنها بگوییم نه باور می‌کنند و نه همراهی می‌نمایند

آفتاب یزد در ادامه نوشته که «همین تهران را هم بخواهیم قرنطینه و تعطیل سیستمی کنیم، بیش از ۳۰میلیون شغل روزمزد دارد یعنی اگر کارگر و کارمند  یک روز سر کار نروند، پولی ندارد که زندگیش را بچرخاند لذا با توجه به این موارد بستر تعطیل کردن ۳ماهه از نظر اقتصادی خطرناک است.

دولت این خطر را احساس کرده که تعطیلی باعث اعتراض مردم به‌خاطر گرسنگی و بی‌پولی می‌شود. بنابراین تعطیلی معنا ندارد، چون خودشان می‌دانند اشتغال ما در شرایط فعلی کشور اشتغال پنهان و مضمحلی است».

این روزنامه حکومتی نوشت:  «نمی‌شود با فرمت های قرنطینه‌ای، آنها را جمعش کرد، مگر این‌که دولت بگوید این ۳ماه کل هزینه‌های شما را اعم از حقوق و وام و پرداخت می‌کنم. متاسفانه دولت نه اجازه اش را دارد و توانش را دارد . دولت اقتصادی در دستش نیست تا بحث سازماندهی هدایتی و حمایتی مردم را در بعد اقتصادی ترمیم کند. مردم تنها مانده اند و  مجلسی‌ها هم با این زمان اندک و نبود دستورات اجرایی انهم که در روزهای آخر کاری ، بعید می‌دانم انرژی بگذارند و همراهی کنند .

تازه اگر این ویروس هم از بین برود تازه مشکلات اقتصادیمان غوغا می‌کند. بعد اشتغال درآمدزایی و تولید ما معضل پیدا می‌کند.مردم از این فضا خسته شدند و اعتمادی به گفتمان دولت ندارند».

با شدت گرفتن همه گیری کرونا و تاثیرات منفی ان بر معیشت و زندگی قشر  متوسط و کم دست جامعه، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت:  ۷۰ تا ۹۰ درصد درآمد رانندگان تاکسی کاهش یافت.

وی افزود: نسبت به روزهای عادی درآمد تاکسی‌های خطی و گردشی ۵۰ تا ۷۰ درصد و در پایانه‌ها و فرودگاه‌ها ۸۰ تا ۹۰ درصد کمتر شده است.