آقای روحانی شما دیگر چرا؟! آدرس درست کدام است؟ کاخ سفید یا پاستور؟! ‏

پس از آنکه حسن روحانی کاخ سفید را عامل گرانی و مشکلات در ایران معرفی کرد، عادل جهان‌آرای روزنامه‌نگار نیز در روزنامه همدلی با عنوان آقای روحانی شما دیگر چرا؟! ‏ در ‏نقد سخنان روز گذشته حسن روحانی نوشت: آیا واقعا نباید افسوس خورد رئیس دولتی که ۲۴ میلیون رای مردم را در صندوق آرای خود داشته است، امروز به‌جای ‏آنکه مسئولیت مشکلات جامعه را بپذیرد و قبول کند که بخش اعظم مشکلات مردم از سوءمدیریت‌ها در کشور است، به مردم ‏توصیه می‌کند که به آمریکا لعن و نفرین کنند.

آقای روحانی از شما انتظار می‌رود که نشانی درست را به مردم بدهید، اگرچه ‏مردم بسیار خوب می‌دانند که مهم‌ترین مشکل‌شان چیست، ولی این مردم نیستند که باید مشکلات کشور را حل کنند، بلکه شما، ‏آقای روحانی و دوستان شما و همه مسئولان کشور هستند که باید به حل مشکلات کشور بپردازند. او در ادامه نوشته است: شما به جای آنکه از مردم به ‏دلیل افزایش افسارگسیخته گرانی، کاهش ترسناک ارزش پولی ملی و از بین رفتن درآمد روزانه آن‌ها عذرخواهی کنید، به آن‌ها نشانی ‏دیگری می‌دهید. شکی نیست که اگر شما از مردم عذرخواهی می‌کردید چیزی از شما کم نمی‌شد، چه بسا به شأن شما می‌افزود. ‏آقای روحانی از شما انتظار نمی‌رفت، شما دیگر چرا؟

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی نیز گفت که « بارها گفتم که مشکلات اقتصادی کشور ۳۰ تا ۳۵درصد مربوط به تحریم‌های خارجی است، ۶۰ درصد مربوط به ندانم‌کاری‌های خودمان و بروکراسی سنگین است.امروز تحریم‌ها شدیدتر شده و شاید این عدد به ۵۰ درصد رسیده باشد اما هنوز من مدعی هستم ۵۰ درصد دست خودمان است».

عباس عبدی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، نیز طی یادداشتی در روزنامه اعتماد، به حسن روحانی پیشنهاد کرد تا «نه به معنای اعتراض، بلکه به معنای گشودن راه حل» از سمت ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

عبدی با بیان اینکه طی ده ماه گذشته هیچ مشکلی حل نشده که بر مشکلات اضافه شده، تاکید کرد که هر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نیازمند مدیریت سیاسی در ایران است که برای آن برنامه داشته باشد و بدون شک این مدیریت به روحانی سپرده نخواهد شد.

عباس عبدی که سال ۱۳۵۸ خود از دانشجویان اشغال‌کننده سفارت آمریکا در تهران بود، با اشاره به سخنان روز شنبه روحانی که کاخ سفید را عامل گرانی در ایران معرفی کرده بود، در روزنامه اعتماد نوشت: «اگر برای حل مشکلات و گرانی آدرس کاخ سفید داده می‌‌شود، در این صورت کسی که قادر به گفت‌وگو با آن نیست باید کنار برود و راه را باز کند تا دیگران اقدام کنند».

روحانی گفته بود: مردم اگر می‌خواهند لعن و نفرین کنند آدرسش کاخ سفید است