آقا محمدی: «ساختارهای رسمی حکومت اسلامی ایران، ریشه فسادهای مالی و اقتصادی مقامات می باشد»

علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره پیگیری قوه قضائیه در افشا مفسدان اقتصادی در ایران گفت  : ساختارهای رسمی در حکومت ایران ریشه فساد هستند. فساد در جایی است که بودجه های دولت و بیت المال و ساختارهای حاکمیتی در آن وجود دارند.

علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: موضوع فساد پدیده زشت و ویران کننده هرجامعه‌ای‌ است و فرقی نمی‌کند که این جامعه مذهبی یا غیرمذهبی باشد. سازوکار هر نظام، حکومت و حاکمیت باید براساس درستکاری و امانتداری باشد. اما متاسفانه  مسئولان، دولتمردان و حاکمیت امانتدار خوبی نیستند و به همین دلیل اکنون فساد کل جامعه را گرفته است .

علی اقا محمدی  افزود: متأسفانه در کشور بی توجهی در سپردن مسئولیت ها به دست افرادی است  که سالم نیستند و با رفیق بازی، باندبازی و فامیل بازی انجام می شود، که منشأ فساد هستند .

آقا محمدی گفت : ریشه این فساد ها  پس از دفاع مقدس یعنی جنگ هشت ساله ایران با عراق بود که غفلت هایی داشته ایم و برخی از مسئولان سهل انگاری هایی کرده اند. از همان زمان فساد به مرور در جامعه پیدا شد و به درجه بالایی رسید تا جایی که امروز به این وضعیت رسیده ایم.

توکلی گفت : امروزشاهد تلاش آقای رئیسی، در قوه قضائیه هستیم و  برخوردهای جدی با مفاسد صورت می گیرد و حتی دادگاه های فساد به صورت علنی برگزار می‌شود و دیگر مردم شاهد اسامی همچون میم،جیم نیستند و در بسیاری از مواقع هر کسی فسادی انجام دهد، علنی می شود. امیدواریم این اقدامات مستمر و پیگیر باشد تا اعتماد دوباره ای که در بین مردم  نسبت به جمهوری اسلامی دارد بوجود میاید از بین نرود .