آلمان از شهروندان دعوت می کند با یهودیت و فرهنگ یهود آشنا شوند

تظاهرات در آلمان علیه یهودستیزی که با آ»دن مهاجران عرب افزایش یافته است

در تلاش برای مبارزه با یهودستیزی در آلمان، خانم آنگلا مرکل از مردمان کشور خود دعوت می کند به دیدن نیایشگاه های یهودی بروند و با فرهنگ آنان آشنا شوند. تبلیغات نازی در دوران جنگ جهانی دوم و پیش از آن، چهره ای ظالمانه از یهودیان ارائه داده و آنان را شیطان صفت جلوه گر ساخته بود و اکنون خانم مرکل می کوشد به مردم کشور خود نشان دهد که یهودیان انسان هایی دارای فرهنگ والا هستند که شماری از برجسته ترین متفکران و دانشمندان و هنرمندان جهان از میان آن ها برخاسته اند و یهودیان از نظر دانش و فرهنگ و سخت کوشی و موفقیت های اقتصادی و علمی، می توانند سرمشق جهانیان باشند.

با آن که هنوز نمادهای زیادی از یهودستیزی در المان وجود دارد، ولی از هنگام برپایی رایش جدید، دولت های آلمان به تلاش های صادقانه ای برای زدودن اندیشه های یهودستیزانه در بین ملت خود پرداخته اند.

اکنون با آمدن موج جدیدی از مهاجران، که اکثرا از کشورهای عرب و اسلامی وارد آلمان شده اند، نوع تازه ای از یهودستیزی در آن کشور نمایان شده که دولت برلین می کوشد با آن مبارزه کند.

حزب مسیحی دموکرات آلمان که خانم مرکل رهبری آن را به دست دارد برنامه ای را با نام “هفته آشنایی با کنیساهای یهودیان” به اجرا می گذارد. کنیسا که در زبان عربی کَنیسَه نامیده می شود، نیایشگاه یهودیان است که نخستین نمونه های آن از دو هزار و پانصد سال پیش برپا گردید و مورد تقلید مسیحیت و اسلام نیز قرار گرفت.

“هفته بازدید از کنیسا” همچنین شامل آشنایی به نهادهای فرهنگی و اجتماعی یهودیان و شیوه اداره کردن این جامعه و آشنایی با سران و تلاشگران آن می باشد.

ولی در همان حال که در آلمان، با سابقه دهشتناک نازی و قتل میلیون های نفر یهودی و غیریهودی، حکومت به تلاش صادقانه ای دست زده تا همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان و اقوام را ترویج دهد، در حکومت اسلامی ایران تلاش برای ایجاد تنفر علیه یهودیان و حتی مسلمانان غیرشیعه و همچنین مسیحیان، به زشت ترین جلوه آن ترویج می یابد. یک آخوند حکومتی، اخیرا در خطبه خود ادعا کرد که یهودیان، حتی اگر حمام کرده باشند، بوی بدنشان زننده است و مسلمانان وهابی از یهودیان نیز متعفن تر هستند، ولی از بدن مسلمانان شیعه بوی عطر بلند می شود

یک دیدگاه

  1. خانم مرکل مرزهای آلمان را بروی میلیونها مسلمان بدون پاسپورت باز کرد همه مسلمانان ضدیهودی هستند وپرچم اسرائیل را بارها در بر لین آتش زدند. خانم مرکل مسئول این سیاست ضدیهودی است او چند بار گفته است اسلام به آلمان تعلق دارد .جمله بسیار نادرستی است اما یکبار نگفته است دین یهودی به آلمان تعلق دارد.چرا ؟

Comments are closed.