آمار جان باختگان و مبتلایان در ایران بیداد می کند، اما نمایندگان خامنه‌ای در استان‌ها اولویت جامعه را  برخورد با زنان، جوانان و سگ‌گردانان می دانند  

در ایران آمار جان‌باختگان کورونا در استان‌های مختلف به شدت بالا رفته است  و به بیش از سیصد تن  در روز رسیده است ، ولی نمایندگان علی خامنه‌ای در چند استان، «بی حجابی را نوعی ویروس کورونا» توصیف کرده و اولویت اصلی را مبارزه با بی‌حجابی، برخورد با جوانان به خاطر «بی‌توجهی به محرمات اسلامی» و  برچیدن سگ‌گردانی عنوان کردند.

در همین رابطه احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در خطبه‌های مجازی گفت که «بنابر دستور رهبری به نیروی انتظامی، یکی از نقطه‌های حساسی که نیروی انتظامی باید در انجام مأموریت‌های خودش در نظر داشته باشد، مقابله با بی حجابی است».

علم‌الهدی ریشه  با هرزه خواندن زنان و جوانان ایرانی،  افزود: « اگر بنا شد پارک‌ها، حاشیه خیابان‌ها و مراکز اجتماعی مردم، بازار، پاساژها و دکاکین و رفت‌وآمدها بشود کانون ولنگاری، بی‌بندوباری، بی‌عفتی و هرزه‌درآیی یک مشت جوان هرزه یا دختر و زن بی‌بندوبار، مسلما این جامعه نه نظم و نه امنیت خواهد داشت».

او   زنان، جوانان و هنرمندان را به «شهوت‌رانی» متهم کرد و گفت که «اگر بنا شد جریان‌های شهوت‌رانی در جامعه ما به‌عنوان یک ارزش مطرح شود، اگر یک عنصر ولنگاری به‌عنوان هنر و هنرمند بخواهد ابتذال و منکرات شرعیه و محرمات الهی را در جامعه ما آزادانه ترویج بکند، در این جامعه امنیت و نظم نخواهد بود».

امام جمعه مشهد از نیروی انتظامی خواست که قویا  با اعتراضات و «جریان‌های مضر داخلی» مقابله کند.

همزمان رسول فلاحتی، نماینده علی خامنه‌ای در استان گیلان و امام جمعه رشت، نیز «بی‌حجابی زنان» را نوعی «ویروس کورونا» خواند و گفت: «بی حجابی و بدحجابی نوعی ولنگاری است که مانند ویروس کورونا جامعه را آلوده کرده و قابل تحمل نیست».

فلاحتی نیز از نیروی انتظامی خواست که با بدحجاب ها و بی حجاب ها برخورد جدی شود تا  دیگر شاهد هنجارشکنی هنجارشکنان باشیم.

نماینده خامنه‌ای در استان گیلان دستور داد :  «سگ‌گردانی یکی دیگر از مصادیق هنجارشکنی است»،و از حزب الهی‌ها، خواست که سگ‌گردانی در معابر عمومی را به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند تا  دستگاه قضا و نیروی انتظامی با انان برخورد کند.

قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده علی خامنه‌ای در استان مرکزی و امام جمعه اراک،  نیز بی حجاب ها را جنایتکار خواند و گفت که همه باید به بی حجاب ها تذکر بدهند،   «اگر نیروی انتظامی، دستگاه‌های امنیتی، دستگاه قضایی، سپاه و بسیج در مقابل جنایتکاران برخورد قاطع نکنند، آرامش از مردم سلب می‌شود و این در حالی است که دشمنان بیکار نیستند و هر روز در کوره آتش، فتنه، فساد می‌دمند».

دری نجف آبادی،   وزیر پیشین  اطلاعات حکومت ایران  تاکید کرد که «شاخص‌های امنیت اجتماعی، خانوادگی، اخلاقی و امنیت ملی» به دست  نیروی انتظامی است و مردم از این بابت قدرشناس هستند».

حبیب الله شعبانی، نماینده خامنه‌ای در استان همدان و امام جمعه این شهر نیز بی حجاب ها را مجرمان جامعه دانسته و تاکید کرد که نیروی انتظامی و نیروهای حزب الهی که از آمران به معروف هستند نباید اجازه دهند مجرمان بی حجاب  در جامعه احساس امنیت کنند».