آمار جان باختگان کورونا در ایران بالا رفت و به  ۱۱۵ تن رسید

بر اساس آماری که ظهر امروز به طور رسمی توسط وزارت بهداشت منتشر گردید  آمار جان باختگان کورونا در ایران بالا رفت و به  ۱۱۵ تن رسید

وزارت بهداشت ادعا کرد   از ظهر روز گذشته تا امروز، (آدینه ) ۱۱۵ تن جان باختند و۲۳۱۳ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت خبر داد : در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۵تن از مبتلایان جان دادند، که  ۱۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۲ هزار و ۹۱۳ تن رسیده است».

خانم سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۲۳۱۳ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۵۰ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به   ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۷۵۳  تن از مبتلایان حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند

او در ادامه همانند روزهای گذشته اعلام کرد: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و۱۵ استان در وضعیت هشدار هستن

آشنایان امور ارزیابی می کنند این امار دقیق نیست و آمار مبتلایان و جانباختگان واقعی بالاتر از اعلامی است که این وزارت خانه منتشر می کند.

در ادامه این خبر پرویز یزدان‌پناه، رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، از افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در این کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: «سه بیمار ایرانی و یک مهاجر افغان طی بیست و چهار ساعت گذشته جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.»

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، افزود که با جان باختن چهار بیمار دیگر، آمار رسمی جان‌باختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ٩۵ نفر رسید و هم اکنون ۲۵۸ بیمار کرونا نیز در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.