آمار رسمی ارتش اسرائیل: در سال میلادی کنونی که امشب پایان می گیرد، یک هزار موشک از غزه شلیک شده است

در یک سالی که گذشت از نوار غزه بیش از یک هزار موشک و راکت  و خمپاره به سوی اسرائیل شلیک شد

با پایان سال میلادی ۲۰۱۸ ارتش دفاعی اسرائیلی آمار جالبی در مورد فعالیت های تروریستی سازمان های فلسطینی و پیامدهای آن انتشار داد که به موجب آن، در یک سالی که گذشت از نوار غزه بیش از یک هزار موشک و راکت  و خمپاره به سوی اسرائیل شلیک شد.

به موازات آن، سازمان های فلسطینی هزاران بادبادک ‌آتشزا و بادکنک های انفجاری به سوی اسرائیل هوا کردند که موجب آتش سوزی در بیش از یک میلیون متر مربع از مزارع و کشتزارهای اسرائیل گردید.

به موجب آمار ارتش، در عملیات تروریستی دوازده ماه گذشته، جمعا شانزده اسرائیلی جان باخته اند.

مقایسه آمار نشان می دهد که در یک سالی که پشت سر می گذاریم، از شمار عملیات تعرضی از کرانه باخبری علیه اسرائیل کاسته شده و حتی قربانیان ترور فلسطینی کمتر شده است. ولی شمار پرتاب موشک از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل  ۲۸ برابر گردیده است.

نیروی هوایی اسرائیل در تلاش برای مجازات تعرض کنندگان و توقف تجاوزکاری های آن ها، هزاران پرواز عملیاتی انجام داد که شامل ۸۴۵ مورد بمباران هدف های نظامی و تعرضی در داخل غزه بود.

در سالی که امروز به پایان می رسد، ارتش اسرائیل جمعا بیست تونل تهاجمی به داخل خاک این کشور را شناسایی و منهدم کرد.

پانزده تونل را سازمان های ترور در غزه به سوی خاک اسرائیل حفر کرده بودند تا مخفیانه وارد خاک این کشور شده و به کشتن شهروندان و یا ربودن و انتقال آن ها به غزه دست بزنند. همچنین پنج تونل تهاجمی که حزب الله لبنان به سوی خاک اسرائیل حفر کرده بود شناسایی و منهدم گردید و تلاش برای یافتن تونل های احتمالی دیگر، همچنان ادامه دارد.