آمار رسمی حکومت: تعداد فوت شدگان باز هم کاهش یافته و مبتلایان جدید نیز زیاد بالا نرفته است

به موجب آماری که پیش از ظهر توسط وزارت بهداشت اعلام گردید، شمار مبتلایان به کرونا تا امروز از ۹۰ هزار تن گذشته است

برحسب آماری که از جانب وزارت بهداشت در ایران انتشار یافته و بررسی میزان درستی آن امکان پذیر نیست، شمار فوت شدگان شبانه روز اخیر، تنها شصت نفر بوده و این در حالی که شمار مبتلایان جدید، بیش از یک هزار نفر دیگر افزایش یافته است. آشنایان امور می گویند که این آمار با هم تناسب ندارند. ولی حکومت، در اقدام دیگری برای جلوگیری از انتشار آمار واقعی، از طریق شورای امنیت ملی، به همه مقامات دستور داد که از انتشار آمار جداگانه خودداری ورزند و تنها به ارقامی استناد کنند که به طور رسمی از جانب وزارت بهداشت اعلام شده است.

در هفته های اخیر، در همان حال که وزارت بهداشت هر روز از شمار جانباختگان اعلام شده می کاهد، و شمار مبتلایان جدید را نیز پائین اعلام می کند، شمار زیادی از استانداران و شهرداران گفته اند که آمار آن ها بسیار بالاتر بوده و چندین شهر و استان در حالت قرمز قرار دارند.

به موجب آماری که پیش از ظهر توسط وزارت بهداشت اعلام گردید، شمار مبتلایان به کرونا تا امروز از ۹۰ هزار تن گذشته است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و تعداد جان باختگان به ۵۷۱۰ نفر رسید.همچنین از روز گذشته تاکنون آزمایش ۱۱۵۳ تن مثبت شد و آمار مبتلایان به  ۹۰۴۸۱ تن رسید.

کیانوش جهانپور افزود:  که ۳۰۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

پیشتر نیز  تعدادی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران اعلام کرده بودند که آمار ابتلا به کرونا در ایران بسیار بیشتر از آمار رسمی است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

پس از هشدارهای متخصصان و پزشکان و نمایندگان ایران در باره رشد افزایشی کورونا در ایران ،شماری از مدیران میانی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه موج اول و افزایشی کرونا ادامه دارد،اعلام کردند که در ایران هنوز به قله اپیدمی کرونا نرسیده‌ایم.

آنان فاش ساختند  که از سوی شورای عالی امنیت ملی و حراست وزارت بهداشت تهدید شده اند که آمار تازه‌ای از سوی مقام‌های استانی در مورد کرونا اعلام نشود.

حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: با شیبی ملایم صعودی در حال نزدیک شدن به اوج کورونا در ایران هستیم.

حسین عرفانی، افزود: ما هنوز در اول راه هستیم و پیک کورونا را رد نکردیم.و هنوز تا مهار کورونا راه زیادی در پیش داریم .بدون قرنطینه نمی توان این ویروس را کنترل کرد.کاری که کشورهای کره جنوبی و هنگ و کنک کردند و موفق شدند.