آمار رسمی حکومت نشان می دهد که کورونا همچنان در حال افزایش است: ۱۴۵ جانباخته و بیش از ۵۸۰۰ تن مبتلا به ویروس

وزارت بهداشت در تازه ترین آمار خود  در ارتباط با ویروس کورونا اعلام کرد که شمار: مبتلایان به ویروس  به ۵۸۲۳ مورد رسیده و شمار جان باختگان نیز به ۱۴۵ تن افزایش یافته است. گرچه این آمار قابل اعتماد نیست، و بسیاری بر این باورند که آمار واقعی بسیار بالاتر از آن است، ولی همین آمار نیز نشان می دهد که افزایش صعودی شمار جانباختگان و مبتلایان همچنان ادامه دارد

برخی در شبکه های اجتماعی نوشته اند: عددی درشت که ظاهرا نتوانسته هوشیاری برخی از هموطنانمان را در پی داشته باشد و این را ترافیک راه‌ها در این روز‌ها نشان می‌دهد!

دکتر کیانوش جهانپور، روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: این روزها  ترافیک نامتعارف در برخی محور‌های منتهی به مناطق خوش آب و هوای کشورمان، صعود چشمگیر آمار مبتلایان در استان مازندران را نمونه و مثالی از بی توجهی برخی ایرانیان به خطر پیش رو دانسته  و خواستار همراهی مردم در آموزش به دیگران در این زمینه شد.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کورونا  بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۰۷۶ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

دکتر جهانپور گفت: بیشترین مبتلایان در تهران  با ۱۵۳۹ نفر، و کمترین ان با ۸ نفر در بوشهر به ثبت رسیده.

وی  افزود: تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید به ۳۰ آزمایشگاه رسیده و در ادامه قرار است چهل آزمایشگاه در این خصوص دایر داشته باشیم. البته برنامه ریزی کرده ایم تا در آینده حسب نیاز شمار آزمایشگاه‌های فعال به ۱۰۰ آزمایشگاه برسد.