آمار رسمی در تهران: ۱۰۷ نفر تلفات و بیش از سه هزار نفر مبتلا. منابع خبری غیردولتی: آمار واقعی بسیار بالاتر است

از روز گذشته (چهارشنبه) تاکنون ۱۵ نفر به علت ویروس کرونا فوت کرده‌اند و مجموع فوتی‌ها تا امروز به ۱۰۷ نفر رسیده است و همچنین ۷۳۹ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند

براساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت حکومت، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا  ۳ هزار و ۵۱۳ نفر ، جان باختگان ۱۰۷ نفر و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.ولی منابع غیر دولتی می گویند که این آمار بیشتر از این تعداد است و این ویروس به سرعت در حال انتشار است، وزارت بهداشت مدارس و دانشگاه ها را تا پایان سال تعطیل کرد.

از ایران گزارش شده که همچنان کارگران در صنایع تولیدی و شیمیایی کشور هم چنان سر کار هستند و خطر ابتلا به آنان بیش از سایر مشاغل در ایران است .

کیانوش جهانپور افزود: از روز گذشته (چهارشنبه) تاکنون ۱۵ نفر به علت ویروس کرونا فوت کرده‌اند و مجموع فوتی‌ها تا امروز به ۱۰۷ نفر رسیده است و همچنین ۷۳۹ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.

جهانپور گفت:  تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید امروز به ۲۵ مورد رسید و تا هفته آینده بر اساس نیاز به ۴۰ آزمایشگاه خواهیم رسید.

وی گفت : باز هم از مردم خواهشمندم که  در خانه‌ها و شهرهای خود بمانند، زیرا می‌توانیم تاثیر مثبت این کار را تا هفته آینده در روند کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا مشاهده کنیم.

در میان اوج گیری شیوع ویروس کرونا وزارت علوم اعلام کرد: آمار خودکشی در بین دانشجویان بالا رفته است، به همین دلیل  کمیته پیشگیری خودکشی در دانشگاه ها تشکیل شده است .

غلامرضا لطیفی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از عوامل اصلی این خودکشی مصرف مواد مخدر و استعمال دخانیات است

وب‌سایت مشرق‌نیوز پیشتر در این باره نوشته بود: شرایط جامعه باعث شده که فکر خودکشی در “تمام قشرها” رنگ بگیرد. در «شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که پایان ندارد، نه تنها افرادی که بهره‌ای از سواد و دانش ندارند، بلکه دانشجویان و نخبگان نیز به خودکشی فکر می‌کنند».

از میزان خودکشی دانشجویان در ایران آمار دقیقی در دست نیست، اما گزارش‌هایی از خودکشی برخی از آنها در رسانه‌ها منتشر شده است.

یکی از آخرین مواردی که به رسانه‌ها کشیده شد،گزارش مرگ  چهار دانشجوی دختر و پسر دانشگاه‌های شهید چمران و جندی شاپور اهواز طی دو هفته به صورت “مشکوک” جان باختند.

اگرچه اطلاع‌رسانی در مورد علت مرگ این دانشجویان دختر و پسر به صورت مشخص اعلام نشد، اما گفته شده که انان جز دانشجویان معترض آبان ماه بوده که توسط حکومت بازداشت و پس از مدتی اجساد در حال خودکشی آنان در دانشگاه پیدا شده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حکومت ایران بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا، اعلام کرد : نماز جمعه این هفته نیز در مراکز استان‌ها برگزار نخواهد شد.

این دومین هفته متوالی است که نماز جمعه در مراکز استان‌ها برگزار نمی‌شود.

تعطیلی نماز جمعه در سراسر کشور  در حالی رخ داده که شماری از روحانیون از جمله آخوند  احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و محمد سعیدی، تولیت آستان حضرت معصومه، با تعطیلی نماز جماعات و بستن حرم معصومه مخالفت کرده بودند.و شماری از چهره‌های سیاسی و نمایندگان مجلس، از جمله ابوالفضل حسن‌بیگی، از “مماشات” و “قهرمان‌بازی” در مواجهه با بیماری کرونا در ایران انتقاد کرده و آن را ناشی از “خشکه‌مقدسی و بی‌توجهی به علم” دانسته‌اند

شماری از کاربران نیز نوشته اند : اگر این اعتقادات خشک و بدون خرد خود را در ارتباط با قم کنار می گذاشتند اکنون کشور این وضعیت را داخل و خارج نداشت.هر چه می خوریم از اعتقادات و خرافات این آخوندهاست.

یک دیدگاه

 1. * هرچند که مرجع معتبر علمی برای خبر زیر نیافتم اما فکر میکنم که توصیه بدی نباشد:
  اکنون مشخص شده که ویروس کرونا از طریق رسپتور آنژوتانسین اینورتد آنزیم به سلول متصل می‌شود که این رسپتور، در سلول‌های ریه و قلب به مقدار زیاد وجود دارد.
  به همین دلیل حمله‌ی اصلی ویروس به بافت ریه و قلب می‌باشد.
  نکته‌ی بسیار مهم این است که این رسپتور در شرایط کمبود ویتامین D در بدن اُوراکسپرس می‌شود.
  یا به عبارت ساده‌تر، اگر سطح ویتامین D در بدن بالانس باشد، موارد حاد در حمله‌ی ویروس کرونا اتفاق نمی‌افتد.
  از آن‌جایی که خیلی‌ها، به ‌ویژه سالمندان، مبتلا به کمبود این ویتامین هستند، بنابراین بسیار مستعد به ابتلا به این ویروس و تشدید علائم بیماری خواهند بود.
  میزان مناسب ویتامین D در خون بهتر است بالای ۵۰ باشد؛ ولی از آنجایی که ممکن است در حال حاضر نتوان تست آزمایشگاهی انجام داد، بهتر است در دو تا سه ماه آینده، هفته‌ای یه عدد ویتامین D با دوز ۵۰۰۰۰ واحد مصرف شود تا جلوی حمله‌ی حاد ویروس گرفته شود.

Comments are closed.