آمار سقط جنین در ایران از کورونا پیشی گرفت.مرگ ۲۰۰۰ جنین در روز 

رئیس شورای فرهنگی زنان و خانواده، دولت روحانی از سقط غیرمجاز روزانه ۲۰۰۰ جنین در ایران خبر داد و گفت: «هم اکنون کشور شاهد فوت شماری از هموطنانمان در اثر کرونا است و همه به این بیماری توجه دارند اما شوربختانه به مرگ روزانه ۲ هزار جنین توجهی نمی‌شود که نظارت این امر بر عهده وزارت بهداشت است».

خانم کبری خزعلی، گفت: «معاون وزیر بهداشت نیز تایید کرده است که  سالانه ۶۰۰ هزار جنین سقط می‌شود که این رقم معادل روزانه دو هزار قتل است».

او افزود:  رشد جمعیت ایران به کمتر از یک درصد رسیده، به غیر از سقط‌ های جنین، سقط درمانی هم در سال های گذشته افزایش یافت و آمار آن از ۶ هزار مورد به ۹ هزار مورد رسید.

دکتر صالح قاسمی، نویسنده و پژوهشگر ایرانی نیز در این باره گفت:  در سالیان اخیر و پیرو تغییر نوع نگرش و سبک زندگی خانواده ایرانی، آمار سقط جنین درمانی و جنایی در ایران به‌طور نگران‌کننده‎ای افزایش یافته‌است که به معنی عدم جامعیت و عدم بازدارندگی قانون و دستورالعمل‎های موجود است.

این کارشناس حوزه جمعیت افزود: داده‎های مطالعاتی حاکی است در شرایط کنونی، آمار سقط جنین معادل حدود یک‎سوم آمار یک میلیون و ۱۹۶ هزار نفری تولدهای کل ایران است!

آگاهان امور در این باره می گویند: علت سقط جنین در بین زنان دلایل عمده ای دارد : از جمله فقر، گرسنگی و مشکلات معیشتی در خانواده ها ، و همچنین وجود پدیده های نوظهور همچون ازدواج سفید .

ازدواج سفید روز به روز در حال فراگیر شدن است. در این ازدواج دختر و پسر شرط عقد و ازدواج را نادیده می‌گیرند و با یک توافق دو طرفه می‌پذیرند که در کنار هم زندگی کنند؛ بنابراین بی سروصدا یک خانواده با سبکی جدید تشکیل می‌شود. خانواده‌ای سست بنیان که به راحتی از هم فرو می‌پاشد و اگر در نتیجه این ارتباط جنینی سکل بگیرد باید نابود شود.

سقط جنین‌های احتمالی، خشونت‌های فیزیکی، طرد شدن از جانب خانواده و اجتماع، از دست دادن شانس یک زندگی خانوادگی معمولی از جمله مشکلاتی است که برای زنانی اتفاق می‌افتد که تن به ازدواج سفید می‌دهند.

از دیگر موارد مشهود در این امر ، درد معیشت است، شاید این گروه را امروزه بیشتر می شناسیم، حکومت اسلامی تاکنون نه به درمان ان پرداخته و نه کمک به حل ان کرده است؟؟ در واقع امروز بیشترین عامل کم رغبتی زوج ها در ایران برای فرزندآوری را باید در همین دلیل جست وجو کرد.

حکومت به خوبی می داند که فقر و بیکاری و فساد در کشور زیاد شده است و جوانان ایرانی که پشتوانه اقتصادی ندارند قادر به تشکیل و یا حفظ خانواده نیستند .

علی خامنه ای در سال جاری گفت: باید جمعیت کشور افزایش یابد و فرزندآوری بیشتر شود،این در حالی که رژیم ایران  کمترین حمایت ها را از مردم دارد.

نمونه اش را در انبوه قوانینی می توان جستجو کرد که اجرای آن ها بلاتکلیف مانده است و جوانان نه کار دارند و نه حقوق و دستمزدی برای ادامه زندگی چه رسد به ازدواج و فرزندآوری؟؟؟؟

طیبه سیاوشی عضو پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس  در ارتباط با آمار سقط جنین در ایران گفته بود: بین  ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار سقط جنین در کشور است