آمار قربانیان کورونا در ایران، حتی طبق آمار نادرست حکومتی رکورد تازه ای به جا گذاشت: ۴۱۳ نفر در شبانه روز

کورونا در ایران بیداد کرد و جان ۴۱۵ تن را در یک روز گرفت.

وزارت بهداشت خبر داد: در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ( چهار شنبه )،  ۴۱۵ تن جان باختند و ۶۸۲۴ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون «  ۴۱۵ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۶۹ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به  ۳۳ هزار و ۷۱۴ تن رسیده است.

او افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۶۸۲۴  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۴۴ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ تن رسیده است».

لاری  گفت: ۵۰۱۲  تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است .

او در ادامه افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و نارنجی و زرد قرار دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه  تاکید کرد : راهپیمایی ۱۳ آبان نباید برگزار شود. او همچنین با ابراز تاسف از  برگزاری تجمع تندرویان مذهبی در مشهد آنرا جنایت بزرگ نامید و از مردم خواست تا از حضور در تجمعات دوری کنند.

این در حالی که تندرویان حکومت با وجود مخالفت وزارت بهداشت ، می خواهند در روز ۱۳ آبان، همزمان با روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تظاهرات برگزار کنند . پوسترهای راهپیمایی این روز نیز تهیه شده است. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این باره گفته است: «مراسم روز ۱۳ آبان، در محل سفارت خواهد بود».

روز ۱۳ آبان مصادف با اشغال سفارت آمریکا است که حکومت آن را  انقلاب دوم نام نهاد، که این اقدام رژیم تاکنون میلیون ها دلار به ایران آسیب مالی رسانده و زمینه ساز تحریم های شدید تازه ای بوده که توسط پرزیدنت  ترامپ از سال گذشته علیه رژیم ایران برقرار شد و حکومت را به آستانه ورشکستگی مالی رسانده است

خانم لاری آمارهای فوتی در این روزها را «تکان دهنده» دانست و گفت: وضعیت بحرانی است آن را جدی بگیرید.