آمار قربانیان کورونا در ایران ۱۴۹ تن بالا رفت و بیش از یک هزار نفر هم بر مبتلایان افزوده شد

کورونا در ایران همچنان بیداد می کند و در شبانه روز گذشته ۱۴۹ تن دیگر قربانی گرفته و شمار مبتلایان نیز بیش از یک هزار تن افزایش یافته است. مقامات وزارت بهداشت هشدار می دهند که ایران هنوز به اوج بیماری نرسیده و فاجعه بزرگتری در راه است. حسن روحانی که پیشتر گفته بود ایران دوران اوج را پشت سر میگذارد، و گفته بود که با قرنطینه شهرها و استان ها به شدت مخالفت می ورزد، امروز از همگان می خواست که در خانه بمانند و از سفرهای نوروزی صرف نظر کنند. برخی دست اندرکاران امور در ایران، اکنون توصیه می کنند که علی خامنه ای وارد میدان شود و او نیز به طور فعال به روحانیون و دیگران بقبولاند که همه اماکن دینی باید تعطیل شود و حتی مساجد را باید ببندند، تا شاید از شمار روزانۀ مبتلایان کاست شود.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران ، شمار قربانیان کورونا به  ۱۲۸۴ تن رسید که در مقایسه با روز گذشته ۱۴۹ تن بیشتر شده است. سخنگوی وزارت بهداشت در این باره  گفت: آمار مبتلایان ویروس کورونا به ۱۸ هزار و ۴۰۷ تن رسیده که در مقایسه با روز گذشته ۱۰۴۶ تن افزایش یافته است.

دکتر علیرضا رئیسی، «معاون بهداشت» افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۴۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۲۸۵ تن رسیده است. وی تعداد بهبودیافتگان را  ۵۹۷۹ تن اعلام کرد.

بررسی آمارها در ایران نشان میدهد که تهران با ۱۳۷ تن فوت شده، بیشترین قربانیان کورونا را دارد و استانهای چهار محال بختیاری و بوشهر و ایلام کمترین مبتلایان به این ویروس را دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط با شیوع گسترده کورونا در ایران هشدار داد : هر ۱۰ دقیقه، یک نفر جان خود را در اثر از ابتلا به کرونا از دست می‌دهد. معاون وزیر بهداشت حکومت نیز  اعلام کرد که در هر یک ساعت، ۴۳ نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند و سه نفر نیز فوت می‌شوند.

دکتر کیانوش جهانپور در این باره افزود:  «مطابق آخرین داده‌ها، تقریبا هر ساعت ۵۰ نفر در ایران به ویروس کورونا  مبتلا می‌شوند.

هم چنین ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت نیز گفته که  ویروس کرونا در ایران هر یک ساعت سه قربانی می‌گیرد.

یک مقام مسئول در سازمان جهانی بهداشت پیشتر گفته بود که  مبتلایان به کرونا در ایران پنج برابر آمار اعلام‌ شده توسط وزارت بهداشت است.

ریک برنان، مقام مسئول منطقه خاورمیانه در سازمان جهانی بهداشت، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران را حدود ۷۵ هزار نفر برآورد کرده است