آمار مبتلایان به کورونا و قربانیان این ویروس در ایران همچنان بالا می رود و وضعیت قرمز وجود دارد

وزارت بهداشت با انتشار آخرین  آمار مربوط به کورونا خبرداد که شمار جان باختگان و مبتلایان بیشتر شده است. همچنین تایید شد که تعداد زیادی را شهرها و ابادی ها در چندین استان ایران، دارای شمار بی سابقه ای از مبتلایان هستند. از جمله، استان های خوزستان، گیلان، کرمانشاه، کردستان و هرمزگان دارای وضعیت قرمز اعلام شدند.

در آخرین بیانیه وزارت بهداشت آمده است: «در شبانه روز گذشته ۲۳۶۴ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۹۵ تن از روز ماقبل بیشتر است و مجموع مبتلایان به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ تن رسیده است».

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شبانه روز گذشته  ۷۲ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۳ تن از روز ماقبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری در ایران، به  ۸۲۸۱ تن مورد رسیده است.

کیانوش جهانپور افزود: در ۲۴ گذشته تاکنون  ۱۳۴ هزار و ۳۴۹ تن بهبود یافته‌اند و ۲۵۹۶ تن از بیماران  بستری نیز ِ بدحال هستند که امیدواریم شفا یابند.

وی گفت:  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، و تعداد شهر‌های قرمز در در این استان  از ۱۶ به ۹ شهرستان رسیده است. استان‌های هرمزگان و کردستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.!

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)  در تازه ترین نتایج افکار سنجی خود اعلام کرده است: از هر ۱۰ شهروند تهرانی، چهار نفر به شدت نگران ابتلای خود و خانواده‌شان به بیماری کورونا هستند.

ایسپا نوشته است :  ۴۱ درصد شهروندان تهران به مقدار “زیاد” از ابتلای خود و خانواده‌شان به ویروس کرونا نگرانند. این رقم پایین‌ترین درصد، در طول اجرای شش موج نظرسنجی است.

براساس نتایج این نظرسنجی، ۲۲ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند به مقدار متوسط و ۳۷ درصد به مقدار کم نگران ابتلای خود و خانواده‌شان به کورونا هستند.

این نظرسنجی با حجم نمونه ۱۰۵۵ و در تاریخ ۱۱ تا ۱۳ خرداد انجام شده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی جدید، زنان بیشتر از مردان از احتمال ابتلای خود و خانواده‌شان به کرونا نگرانند و افراد زیر ۳۰ سال نسبت به سایر گروه‌های سنی نگرانی کمتری دارند.

این در حالی که در اولین نظرسنجی این موسسه که اسفند سال گذشته در سطح ملی انجام شده بود، اعلام شد که بیش از ۷۵ درصد پاسخگویان به میزان زیاد یا خیلی زیاد نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده‌شان به کرونا هستند.

بیش از ۸۹  درصد نیز موافق قرنطینه شدن شهرهایی که کورونا در آنها شیوع بیشتری داشت، بودند.