آمار مبتلایان کورونا در ایران، از ۸۲۸ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت اعلام کرد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(آدینه )،  ۴۷۹ تن جان باختند و۱۳۲۶۰ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  «  ۴۷۹ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۳ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری  به ۴۳ هزار و ۸۹۶ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۳۲۶۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۷ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۸۲۸ هزار و ۳۷۷ تن رسید.

لاری  گفت: حال ۵۷۵۶ تن از بیماران بسیار وخیم است.

او در ادامه افزود ۳۲ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی هستند.

در ادامه خبر، دکتر واثقی امیری رئیس بیمارستان کاشانی تامین اجتماعی، اعلام کرد: «ما بیمارستان ریفرال کورونا هستیم و تعداد مراجعان بسیار بالاست. اورژانس هر روز پر است. کرونا ۷۰ درصد انرژی ما را گرفته و به سختی می توانیم سرویس دهیم؛ زیرا بار مراجعه زیاد است و برخلاف پیک اول و دوم شدت بیماری بیشتر است. پیک اول شدت بیماری کمتر بود؛ اکنون هم بار مراجعه بیشتر است و هم مریض ها بدحال تر هستند».

همچنین سعید نظری سخنگوی شورای شهر شیراز نیز خبرداد : با بالا رفتن میزان مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در شیراز، مشکلات بسیاری برای بازماندگان قربانیان از جمله انتظار در صف سردخانه و یا ترخیص با وقفه چند روزه بوجود آورده است.

او با بیان اینکه آرامستان شهر به دلیل افزایش تعداد جان‌باختگان کرونایی در روزهای اخیر با مشکلاتی مواجه شده، گفت: «هفته گذشته، شورای شهر در جلسه‌ای فوق‌العاده با مدیر آرامستان‌های شیراز جلسه‌ای برگزار کرد و قرار شد از این پس جان‌باختگان کرونایی به جای دارالرحمه، در بهشت احمدی به خاک سپرده شوند».

ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد، نیز  با اشاره به بستری ۱۰۸۶ مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان، از فوت ۱۷ بیمار کرونایی دیگر در استان طی شبانه روز گذشته خبر داد.

وی تصریح کرد: «در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۴ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند به طوری که از ابتدای همه گیری کووید ۱۹ در استان تاکنون، ۲۲ هزار و ۱۵۷ یزدی به کرونا مبتلا شده‌اند».