آمار کورونا همچنان بالا می رود. در شبانه روز اخیر ۸۱ کشته و بیش از دو هزار تن مبتلایان جدید شناسایی شد

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به کورونا که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) توسط وزارت بهداشت انتشار یافت نشان می دهد که  شمار جان باختگان و مبتلایان همچنان رو به افزایش است .

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۸۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۷ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۸ هزار و ۵۰۶ تن رسیده است.

سیما سادات لاری، افزود:  از روز گذشته تاکنون ۲۰۱۱ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۸۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ تن رسید.

آمار جان‌باختگان روزانه کورونا نسبت به روزهای پایانی اردیبهشت ماه افزایش یافته است. در روزهای پایانی اردیبهشت و ابتدای خرداد متوسط تعداد افراد جان باخته در روز حدود ۵۰ نفر بود.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، نیز در این زمینه گفته است:  «پیشتر روزی ۳۰ تا ۳۴ فوتی داشتیم اما دوباره به عدد ۶۵ تا ۷۰ رسیده‌ایم».

رحمانی فضلی افزود:  توجه مردم نسبت به کورونا ۷۰ درصد کاهش یافته است و این خیلی خطرناک است.

وقتی که حکومت تلاش می کند تا نشان دهد این جریان وخیم ،پر اهمیت نیست،طبیعتا  این امر بر روی رفتار مردم تاثیر می گذارد.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز اعلام کرده بود: وضعیت در این استان بحرانی است.  تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان‌های بندرعباس کاملا پر شده است و امکانات و تجهیزات درمانی به اندازه کافی نداریم.

ولی علیرغم گسترش ویروس، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه  اعلام کرد: از اول تیرماه ، نماز جمعه در مناطق زرد برگزار می شود.

این شورا با انتشار اطلاعیه ای درباره چگونگی برگزاری نماز جمعه در این مناطق نوشته است: برگزاری  نمازهای جمعه در مناطق زرد، اعم از مراکز استان ها، شهرها و بخش ها، اول تیرماه تعیین شده است، که با هماهنگی وزارت بهداشت، پایگاه های نماز جمعه و نمایندگان رهبری و مسئولان مرتبط استانی و شهرستانی، برگزار خواهد شد.

در ادامه نوشته است که در مناطق قرمز، اقامه نماز جمعه تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد ماند و در ارتباط با نماز جمعه شهر تهران، بنا بر اقتضائات اختصاصی، زمان برگزاری در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.

در این اطلاعیه ننوشته است که چه مناطقی از کشور زرد است.