آمد نیوز: برکناری بولتون، یکی از شرائط حکومت ایران برای انجام مذاکرات با ایالات متحده می باشد

خبرگزاری آمد نیوز در یک گزارش تحلیلی پیرامون برکناری جان بولتون نوشت : یکی از شروط جمهوری اسلامی برای مذاکره با آمریکا برکناری “جان بولتون” از سمت مشاور امنیت ملی و “مایک پمپئو” از وزارت امور خارجه است و توافقات در این خصوص نهایی شده است.

روزنامه واشینگتن پست، نیز یک‌روز پس از برکناری جان بولتون ، از احتمال استعفای “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا برای حضور در سنای این کشور خبر داد و نوشت: وی قرار است جانشین یکی از سناتورهای بازنشسته از ایالت کانزاس شود.

آمد نیوز از قول آنچه که “منابع موثق و آگاه” توصیف کرد، نوشت: تیم شورای‌عالی امنیت ملی رژیم ایران و همچنین کارشناسان وزارت اطلاعات طی روزهای اخیر جلسه‌ای را با موضوع “جان بولتون” در بیت رهبری برگزار کرده‌اند. این خبر هنوز از منابع دیگر مورد تائید قرار نگرفته است.

به نوشتۀ آمد نیوز، در این جلسه نگرانی‌های کارشناسان امنیتی جمهوری اسلامی از کناره‌گیری مایک پمپئواز سمت خود و جانشینی جان بولتون در این سمت ابراز شده است.

آمد نیوز در ادامه گزارش خود نوشته است که طبق تحقیقات لابی‌های شورای عالی امنیت ملی حکومت  ایران در آمریکا، جان بولتون تمایل زیادی به جنگ با رژیم ایران دارد و تا کنون نیز ملاقات‌هایی با مریم رجوی از رهبران سازمان مجاهدین داشته است.

که دراین جلسه‌ی مشترک با علی خامنه‌ای، جمهوری اسلامی به لابی‌های خود در آمریکا و به دوستان اروپایی خود اعلام کرده که به هر نحو ممکن جلوی انتصاب جان بولتون به سمت وزارت خارجه آمریکا باید گرفته شود.

در پایان این گزارش امده است  تیم بیت رهبری می‌داند که جان بولتون مانند دونالد ترامپ فکر نمی‌کند و همیشه به سرنگونی جمهوری اسلامی اعتقاد داشته است. بنا براین تلاش جدید جمهوری اسلامی برای مذاکره با آمریکا، پیش‌ شرط برکناری جان بولتون از سمت مشاور عالی امنیت ملی، برکناری مایک پمپئو از وزارت امور خارجه آمریکا و تمرکز تلاش‌ها برای عدم انتصاب جان بولتون به سمت وزیر امور خارجه آمریکا متمرکز شده است. تلاشی که تا به حال موفق نشان داده است .

3 دیدگاه‌

  1. آمدنیوزعجپ تحلیل مسخره ای کرداین امکان داردکه یک سری ملای بیسوادوچهارتا بیسوادهمراهشان برای آمریکاتعین تکلیف وانتصاب وانفصال وزیران آمریکایی رامعلوم کنند

  2. با سلام
    اول انکه کی در ضعفه رژیم یا امریکا, پس طبیعتا رژیم نمیتونه برای امریکا شرط بذاره, از این گذشته رژیم جرئت نزدیک شدن به مذکره را هم نداره چون در ضعف کامله و بابد تسلیم بشه و حتی روحانی دیروز موضعگیری کرد و گفت باید تحریمها برداشته شوند تا مذاکره کنیم, چون خودشان هم میدانند هیچ اسی در مذاکره ندارند تا بتونند از طرف مقابل امتیاز بگیرند, کره شمالی با امریکا مذاکره کرد اولا دولتش یکدست بود و اپوزوسیونی نداشت و ثانیا بمب اتم داره پس میتونه امتیازی بگیره, اخوندها چه دارند با یک اقتصاد فلاکت بار و یک مقاومت قوی و ٩٨ درصد مردم مخالف, دولت امریکا مغز خر خورده بیاد با این رژم مذاکره و مصالحه کنه, مدتی پیش یکی از سران رژیم در یک مصاحبه گفت که حتی کلینتون هم انتخاب میشد باز هم امریکا از برجام خارج میشد, چون دولت اوباما بالاترین امتیازها را به رژیم داد باز هم دیدند اینها ادم بشو نیستند, سیاست مماشات بهم خورده و دیگه زنده نمیشه و حتما خودتان بهتر میدانید که سیاست امریکای ابر قدرت از تمایلات فردی رىیس جمهور جداست, پس در نتیجه ترامپ اجرا کننده سیاست جدید امریکاست, وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد رژیم با ساخت بمب اتم فقط چند ماه فاصله داره, اینها که دست رو دست نمیذارند حتما یه کاری خواهند کرد
    دوما امدنیو مال زم است که خود الوده ه اطلاعات رژیمه و اکثر اخبارش دروغ هستند

  3. زمانی جرج بوش در صدد حمله به ایران بود و متاسفانه پا به عقب کشید، از آنموقع تا ظهور ترامپ-پمپئو-بولتون برای ایران دوستان محاق بود. از کمتر از دو سال پیش به اینور تاریکی رو به روشنائی گرائید، اما اکنون متاسفانه بنظر میرسد امریکای ترامپ طبل تو خالی است، این عقب نشینی های متوالی ترامپ سکته را بر ما روا داشته و دیگ های پلو عروسی آخوندهای روسی را سوار اجاق دارد میکند.

Comments are closed.