“آمد نیوز”: دو تن از آخوندهای حکومتی، فتوای قتل یکی از همکاران این سامانه خبری را صادر کرده اند

سامانه خبری آمد نیوز که یکی از پربیننده ترین وبسایت های سیاسی در میان فارسی زبانان می باشد، ادعا می کند که مراجع دینی در ایران حکم ترور یکی از خبرنگاران فعال آن را صادر کرده اند و قصد اجرای آن را دارند.

آمد نیوز نوشت: فتوای قتل یکی از همکاران آن توسط دو مرجع تقلید در رژیم ایران صادرشده و هم اکنون  تیم ترورحکومت ایران برای اجرای این فتوا در ترکیه، دست به کار شده است. این گزارش هنوز از جانب منابع خبری دیگر مورد تائید قرار نگرفته است.

در گزارش آمده است که پس از ناکامی‌های متعدد حکومت در یافتن روش‌های نشت اطلاعات محرمانه‌ی کشور به این رسانه و درگیری نهادهای امنیتی در این خصوص، دستور قتل شیرین نجفی یکی از همکاران آمدنیوز این‌بار نه از سوی سپاه پاسداران یا وزارت اطلاعات، بلکه از سوی بیت رهبری صادر شده است.

در این گزارش نوشته شده:  فردی به نام البرزکه تصویر وی در تحریریه آمدنیوز موجود بوده و بنا به اصل مهم ‘حفاظت از منابع خبری’ غیر قابل انتشار است، به کشور ترکیه اعزام شده تا با استفاده از فتوای دو مرجع تقلید، شیرین نجفی از همکاران این رسانه را حذف فیزیکی کند. هم‌چنین مکاتبات رسمی در این خصوص با دولت ترکیه انجام شده و این دولت موافقت خود را با ترور بی‌سر و صدا اعلام کرده و گفته که چشم خود را بر روی این عملیات خواهد بست.

پیش‌تر نیز با همکاری سازمان امنیت ترکیه (میت) و وزارت اطلاعات، آرش شعاع شرق از خبرنگاران آمدنیوزکه در ترکیه اقامت داشت، طی همکاری سام محمودی سرابی سردبیر پیشین و خودفروخته‌ی این رسانه، از ترکیه ربوده و به ایران منتقل شده بود.

در ادامه این گزارش آمده است که  هم‌چنین سفارت رژیم ایران در استرالیا، به دنبال اطلاعاتی در خصوص وفا نیکفر تاجر سرشناس ایرانی مقیم استرالیا و به روز کردن اطلاعات خود از اسپانسر آمدنیوز است.

همانگونه که گفته شد، این گزارش هنوز از جانب منابع خبری دیگر تائید نشده است.

مامور اجرای این ترور از سوی حکومت ایران شخصی به نام البرز که اصالتا تبریزی است و بیشترین ایام زندگی خود را در ترکیه گذرانده، خود را در پوشش پان ترک به دیگران معرفی می‌کند هر چند که پان ترک نیست و با سازمان امنیتی ترکیه ،میت ارتباط خوبی دارد. البرز» پیش‌تر پرونده‌های بزرگی چون پرونده‌ی رضا ضراب را در ترکیه با دقت و هوشمندی به نتیجه رسانده و با تأسیس یک صرافی در آن کشور، فعالیت‌های ضراب را رصد کرده بود.

در این گزارش امده است :در حالی‌که شیرین نجفی همکار رسانه‌ای آمدنیوز در کشور ترکیه اقامت ندارد و از این کشور خارج شده، اما البرز اصرار فراوانی داشته که محل سکونت وی را کشف و عملیات از کار انداختن بال‌ آمدنیوز را طی روزهای آینده آغاز خواهد کرد!

در ادامه نوشته است که هم‌زمان با این اقدام، سفارت جمهوری اسلامی در کانبرا، جاسوس‌های محلی خود در ملبورن را فعال کرده تا اطلاعات دقیق‌ و کامل‌تری را از وضعیت وفا نیکفر و خانواده‌ی او جمع‌آوری کنند. این سفارت‌خانه به جواسیس محلی خود دستور داده تصاویر به روز و تازه‌ای را از نحوه‌ی تردد، ساعات تردد، مسیرهای حرکتی و… خانواده‌ی وفا نیکفر تهیه و در اختیار آن سفارت‌خانه قرار دهند. البته گزارش این تحرکات در کانبرا به دلیل حسن روابط وفا نیکفر تاجر سرشناس ایرانی با مقامات آن کشور، به پلیس، اداره‌ی امنیت و نمایندگان مجلس استرالیا ارائه شده است.

در پایان این گزارش امده است که مدیران آمدنیوز با رصد فعالیت البرز در کشور ترکیه، در تلاش‌اند عملیات ضد را از طریق هواداران خود در این کشور، علیه او اجرا کنند.

2 دیدگاه‌

  1. این اخوندهای احد دایناسوری غلط زیادی کرده اند. البته در فرانسه و المان این فتواها قبلا به اجرا گذاشته شده اند چون حقوق بشر برای ایرانیان در این کشورها دارای اهمیت زیادی نیست.

Comments are closed.