آمریکا برای مهار کردن رژیم در ایران، تحریم علیه حزب الله را شدیدتر می کند

 

مقامات آمریکایی با اعلام یک رشته تحریم‌های جدید علیه سازمان تروریستی حزب الله لبنان، تاکید کردند که باید این گروه را از طریق متوقف ساختن همه مجاری مالی آن، در گلو خفه کرد.

حزب الله لبنان از مدت ها پیش در فهرست سیاه ایالات متحده قرار داشته است. ولی این بار شش تن از عناصر تروریستی و همچنین هفت کمپانی که به گروه های ترور در لبنان یاری می‌رسانند، در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.

مقامات آمریکایی می‌گویند که این کمپانی ها در واقع بخشی از منبع درآمد حزب الله برای تامین هزینه عملیات تروریستی بوده است.

چندین شرکت متعلق به شخصی به نام “ادهم تبرجه” می باشد که یکی از تامین کنندگان اصلی پول برای حزب الله لبنان، در کنار حکومت اسلامی ایران است.

مقامات وابسته به دولت پریدنت ترامپ گفتند: برخلاف اوباما که با حکومت ایران و گروه های ترور مانند حزب الله مماشات می‌کرد، دولت جدید مصمم است باعث انهدام و متلاشی شدن آنها گردد و ریشه های مالی و تسلیحاتی آنها را بسوزاند.

وزیر خزانه داری آمریکا، استیو منوچین، با انتشار بیانیه ویژه ای نوشت: «باید جلوی شرکتهایی که عامل تامین بودجه برای کارهای غیرقانونی هستند گرفته شود».

آگاهان آمریکایی می‌گویند که هم زمان با مشکلات مالی حکومت اسلامی ایران، حزب الله لبنان نیز با کمبود فزاینده بودجه دست و پنجه نرم می‌کند و تحریم های جدید می تواند ضربه دردناک دیگری بر پیکر این سازمان تروریستی وارد آورد.

به گفته آگاهان در واشنگتن، گسترش تحریم ها علیه حزب الله لبنان، در واقع حلقه دیگری از زنجیره تلاش ایالات متحده برای مهار کردن زیاده خواهی‌های حکومت ایران است.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.