آمریکا به روسیه توصیه می کند جلوی ادامه حملات هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه را نگیرد

قرار بود که نخست وزیر اسرائیل برای گفتگو با پرزیدنت پوتین درباره ادامه همآهنگی نظامی بین دو کشور در حریم هوایی سوریه، به پاریس برود.

ایالات متحده به روسیه توصیه کرد که جلوی ادامه حملات هوایی اسرائیل علیه مواضع و مراکز استقرار نیروهای سپاه قدس در سوریه را نگیرد. این توصیه در واکنش به سخنان وزیر خارجه روسیه است که دو روز پیش (سه شنبه) گفته بود که بهتر است اسرائیل از این روش دست بردارد و به دنبال راهکارهای بهتری باشد.

فرستاده ویژه ایالات متحده در امور سوریه، جیمز جفری، در واکنش به این سخنان سرگئی لاوروف گفت: ما امید داریم که روسیه در راه واکنش های دفاعی اسرائیل در سوریه مانعی ایجاد نکند. او گفت: روسیه تا کنون نسبت به حملات اسرائیل علیه مواضع نظامی رژیم ایران در سوریه راه شکیبایی در پیش گرفته و امیدواریم که این رفتار همچنان ادامه یابد. وی گفت که مهار کردن رژیم ایران در سوریه یک امر مهم است و نباید گذاشت که نیروهای وابسته به آن رژیم در همسایگی اسرائیل مستقر گردند

وزیر خارجه روسیه پیشتر گفته بود که اسرائیل باید راه حل های دیگری را جستجو کند، زیرا ادامه حملات هوایی علیه مواضع مربوط به ایران این مشکل را حل نخواهد کرد.

قرار بود که نخست وزیر اسرائیل برای گفتگو با پرزیدنت پوتین درباره ادامه همآهنگی نظامی بین دو کشور در حریم هوایی سوریه، به پاریس برود.

قرار است که پرزیدنت پوتین در همایشی که به مناسبت صدمین سالگرد جنگ جهانی اول در پاریس برگزار می شود حضور داشته باشد. ولی مقامات فرانسوی گفته اند که هیچگونه دیدارهای حاشیه ای انجام نخواهد گرفت.

اسرائیل اعلام داشته که در امور سوریه دخالتی نمی کند، ولی دو هدف عمده را در این مورد دنبال خواهد کرد که یکی جلوگیری از استقرار نیروهای قدس در خاک سوریه و دیگری ادامه فرستادن جنگ افزار ایران از طریق سوریه برای حزب الله لبنان است.

جیمز جفری، فرستاده آمریکایی در امور سوریه، در بخشی از سخنان خود گفت که جلوگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در سوریه یک امر مهم است و ایالات متحده امیدوار است که روسیه در این مورد همکاری کند و مانع حملات هوایی اسرائیل نشود.

حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در این هفته گفته بود که رژیم ایران قصد ماندن در سوریه را ندارد. ولی آگاهان سیاسی این سخنان را جدی تلقی نمی کنند – زیرا خود سلامی پیشتر گفته بود که با استقرار سپاه قدس در سوریه، می توان حمله گسترده ای را علیه اسرائیل، با کمک نیروهای تحت فرمان ایران در سوریه تدارک دید که منجر به نابودی اسرائیل شود.

یک کارگاه تولید موشک های نقطه زن، متعلق به رژیم ایران در سوریه که اسرائیل آن را منهدم کرد

2 دیدگاه‌

  1. آقای حسین سلامی هرچه زودتربساط دزدی وگسترش تروریسم و صادرات انقلاب اسلامی ایران در سوریه رابرچینیدتا مشمول عفو الهی که به آن ایمان ندارید شوید. ازجان مردم ایران برای حمله به دشمن یا دشمنهای فرضی درخاورمیانه ودردنیا مایه نگذارید. شمامالک وسرپرست آدمهای آزاد اندیش نیستید.

Comments are closed.