آمریکا ترسید و یا سپاه پاسداران در جا زد؟

ناو هواپیمابر پیشرفته و مجهز نیروی دریایی ایالات متحده

در واکنش به خبر وزارت دفاع آمریکا که گفته بود در پنج ماه اخیر سپاه پاسداران تحریکات خطرناک نظامی در آب‌های خلیج فارس علیه ناوگان دریایی ایالات متحده را متوقف ساخته، فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه ادعا کرد که علت آن بوده که رزمناوهای آمریکایی بچه های سربه راهی شده‌اند و دیگر قوانین بین المللی دریانوردی را نقض نمی‌کنند!!

به زبانی دیگر، این دریادار دوم سپاهی عظمایی می گوید که ناوگان آمریکا از قایق های تندرو ما به هراس افتاده و دست و پای خود را جمع کرده و مواظب است که در آینده مرتکب خطا نشود – یعنی، ما توانسته ایم به آن ها درس عبرت بدهیم و پوژه شان را یکبار دیگر به خاک بمالیم.

این توجیه و توضیحی است که آن فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه عنوان کرد.

یعنی، ناوگان دریایی ابرقدرت جهانی درس عبرت گرفته و دیگر به آب های ایران نزدیک نمی شود.

برای کسی که قوانین دریانوردی بین المللی را می داند، شنیدن این توجیه و توضیح موجب خنده می شود. زیرا تا هنگامی که یک رزمناو آمریکایی وارد آب های ساحلی ایران نشده، قایق های تندرو سپاه حق ندارند و مجاز نیستند کوچکترین مزاحمتی برایشان ایجاد کنند – و اگر وارد آب های ساحلی ایران شدند، نیروی دریایی حق دارد وارد عمل شود و یا آن رزمناو را توقیف کند و یا موجب فرار آن و خروج از آب های ساحلی شود.

در هیچ مورد دیگر، رزمناو ایرانی و یا قایق های تندرو که دو سه نفر مسلح به آرپی جی در داخل آن نشسته اند، حق ندارند به رزمناو آمریکایی نزدیک شوند.

ولی ما خوب می دانیم که چرا سپاه پاسداران در پنج ماه گذشته ایجاد مزاحمت برای رزمناوهای آمریکایی را متوقف ساخته است.

علت واقعی آن است که با به روی کار آمدن دولت ترامپ، سپاه در ماه های اول می خواست آزمایش کند که خط قرمز رئیس جمهوری جدید آمریکا کجاست؟

ولی خیلی زود دیدند که سمبه طرف خیلی پر زور است و در صلاح رژیم ایران نیست که یک درگیری نظامی ایجاد کند، چون اگر ریاد بخواهند روی سبیل ترامپ (که ندارد) نقاره بزنند، از بلندی سبیل به زمین پرتاب خواهند شد و به صلاحشان نیست.

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه و فرماندهان ارشد او و همچنین علی خامنه ای و دیگران خوب می دانند که در شرائط کنونی، که مردم ایران خیزش کرده اند و خواستار پایان بخشیدن به فتنه گری های رژیم هستند و شعار می دهند که کار خامنه ای تمام است و آخوندها باید از کرسی قدرت به پائین کشیده شوند، و آمریکا دارد دنیا را علیه رژیم ایران بسیج می کند، و همزمان، ترامپ و تیلرسون و مایک پنس و نیکی هیلی و دیگران می گویند که در برابر رژیم ایران ساکت نخواهند نشست، به سپاه دستور داده می شود که ار تحریک و تعرض علیه ناوگان آمریکا دست بردارند، از پرواز دادن پهپاد بر فراز کشتی های جنگی آمریکا خودداری ورزند و از عملیات تحریک آمیز دیگر دوری جویند، زیرا رفتار ترامپ قابل پیش بینی نیست و کسی که پا روی دم آمریکا بگذارد، ممکن است که خودش آسیب ببیند و باید ملاحظه کند و بیگدار به آب نزند.

آن ها احتمالا به این نتیجه رسیده اند که پایه های رژیم متزلزل تر از آن است که بخواهند به چنین ریسکی ادامه دهند.

خوب، حالا شما بگوئید، کدامیک ترسیده و ماست ها را کیسه کرده؟

کدام یک هشدار داد “بترسید، بترسید، از تحریکات دست بردارید”؟

راستی، آیا آن دریادار دوم عظمایی شنیده است که مایک پمپئو ریس سی ای ای در روزهای اخبر چه گفته است؟

او در یک مصاحبه رادیویی به حکومت ایران هشدار داد که ایالات متحده در آینده نسبت به هر تجاوز و تعرض حکومت ایران نسبت به منافع آمریکا در خاورمیانه و جهان به اقدامات تلافی جویانه دست خواهد زد.

اکنون، سپاه پاسداران آموخته است که “این دم شیر” است که صلاح نیست در آینده آن را به بازی گرفت!

2 دیدگاه‌

  1. ما انتقام پیامبرمان را گرفتیم=ترورهایی که توسط حماس، داعش، حزب الله و کلاً سایر گروه های اسلامی در سراسر جهان رخ می دهد قاعدتاً نزد خداوند مقدس تر شمرده می شود تا جنگ های مسیحیان و یهودیان علیه مسلمانان بنابراین حماس در درجه اول مقدس ترین نزد خداوند شمرده می شود و در درجه بعدی شهدای اسلام و دین ناب محمد ؛ سعید کواشی و شریف کواچی

    • لطفا یک نفر نوشته های منتسب به زهره خلیلی را معنی کند. ما که هر چه می خوانیم چیزی متوجه نمی شویم. لغات فارسی هستند ولی اصلا دارای معنی و مفهوم نمیباشند. با تشکر

Comments are closed.