آمریکا عملیات پلیس فرانسه در مورد توطئه تروریستی ناموفق ایران در پاریس را اقدامی قوی دانست

حمله پلیس فرانسه به مراکز رژیم ایران و بستن حساب های بانکی وزارت اطلاعات

شورای امنیت ملی کاخ سفید عملیات پلیس فرانسه در مورد توطئه تروریستی ناموفق ایران در پاریس را اقدامی قوی دانست.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وقایع اخیر جمهوری اسلامی را حامی اصلی تروریسم در جهان دانست.

شورای امنیت ملی کاخ سفید در حساب کاربری خود در توییتر با بازتاب خبر توقیف دارایی‌های سرویس اطلاعاتی ایران و دو شهروند ایرانی در واکنش به طرح حمله به همایش مجاهدین خلق در پاریس گفته فرانسه دست به اقدامی قوی علیه توطئه ناموفق تروریستی جمهوری اسلامی در پاریس زده است.

در ادامه این توییتر آمده است تهران باید بداند که با این رفتار های شرم آورش مدارا نخواهد شد.

در واشنگتن نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد انتقاد مسکو از موضع ایالات متحده در قبال حمایت از تهران از تروریسم به عملیات پاریس اشاره کرده است.

خانم ناور گفته است همانطور که می‌دانیم دولت فرانسه اعلام کرده است که دارایی‌های دو مقام ایرانی و سرویس‌های امنیتی  وزارت اطلاعات آن کشور را مسدود کرده است.

این موضوع پس از جلوگیری از طرح بمب‌گذاری در یک همایش سیاسی مجاهدین خلق در پاریس در ماه ژوئن رخ داده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سپس با اشاره به شماری از اقدامات و اتهامات علیه جمهوری اسلامی گفته است ما شاهد اقدامات مخرب جمهوری اسلامی به عنوان حامی اصلی تروریسم در سطح جهان هستیم.

دولت فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد دارایی‌های متعلق به سرویس‌های اطلاعاتی ایران و دو شهروند ایرانی را در واکنش به طرح حمله به همایش مجاهدین خلق در نهم تیرماه مسدود کرده است.

اندکی نگذشت که شماری از دیپلمات‌ها و شهروندان ایرانی به اتهام طرح‌ریزی حمله به این همایش بازداشت شدند و عملیات در کشورهای مختلف اروپایی در این زمینه آغاز شد.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی چون همیشه پرونده حمله به همایش را سناریویی برای تخریب رابطه ایران و اروپا خوانده و گفته است این پرونده یادآور خودسوزی اعضای سازمان مجاهدین خلق هنگام دستگیری مریم رجوی در پاریس می باشد و البته می دانیم اتهام های اخیر به جمهوری اسلامی بی سابقه نیست و پس از انقلاب بهمن ۵۷ تهران متهم به ترور و قتل شماری از مقام‌های حکومت پیشین و مخالفان خود در خارج از کشور شده است.

دولت فرانسه علاوه بر بخش امنیت بخش داخلی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دارایی دو ایرانی را نیز مسدود کرده است اما باید دید این دو ایرانی چه کسانی  هستند؟

اسدالله اسدی ۴۶ ساله دبیر سوم سفارت ایران در وین است که پس از لو رفتن حمله تروریستی به تجمع سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس در آلمان بازداشت شد.

از او به عنوان فردی یاد می‌شود که در ماه ژوئن گذشته مواد منفجره را در لوکزامبورگ در اختیار زوج بلژیکی- ایرانی‌تبار قرار داده است.

دادسرای آلمان اعلام کرد که این دیپلمات ایرانی به داشتن فعالیت های اطلاعاتی و توطئه برای ارتکاب قتل متهم شده است.

پس از آنکه دادگستری بلژیک خواستار استرداد او شد آلمان با این درخواست موافقت کرد.

اسدالله اسدی از ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و مسئولیت وی شناسایی و مبارزه با گروه‌های مخالف رژیم اسلامی در داخل و خارج ایران بوده است.

او در ماه مارس گذشته از یک زوج ایرانی تبار در دربی که اکنون در بازداشت هستند خواست تا با بمب گذاری در گردهمایی مجاهدین در حومه پاریس را تدارک دیده و به اجرا بگذارند و نفر بعدی سعید هاشمی مقدم نام دارد.

پیشتر دادگستری فرانسه اعلام کرده بود که یک شهروند ایرانی بلژیکی با عنوان مهرداد را که در روز ۳۰ ژوئن در پاریس دستگیر شده بود در اختیار مقامات قضایی بلژیک قرار گرفت.

بمب گذاری در محل نشست مجاهدین خلق توجه جهان را به خود جلب کرده است.

نخست وزیر اسرائیل فاش کرد که اطلاعات اولیه درباره توطئه رژیم جمهوری اسلامی به منظور اعمال ترور اعمال تروریستی در همایش مجاهدین خلق توسط سرویس اطلاعات خارجی موساد به مقامات اطلاعاتی فرانسه گزارش شده است و این نخستین بار نیست دولت اسرائیل در گذشته هم اطلاعات موثقی درباره توطئه های تروریستی در اختیار دولت فرانسه قرار داده بود که توانسته بود جان شمارنامحدودی از انسان ها را از مرگ نجات دهد و در حالی که دولت فرانسه با متهم کردن جمهوری اسلامی به طراحی یک حمله تروریستی در خاک فرانسه ضمن محدود کردن دارایی این دو ایرانی و بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی این حمله تروریستی احتمالی را که قرار بود در حومه پاریس انجام گیرد فوق العاده خطرناک خواند.

وزیر خارجه فرانسه گفت این اقدام نمی تواند بدون پاسخ بماند و وزیر دفاع فرانسه نیز از برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کرد و آن را یک تهدید جدی و رای امنیت جهانی خواند.

یک دیدگاه

  1. به فرانسه میگویم افرین صد افرین هزار و سیصد افرین فرشته های روی زمین فقط قرارداد ها رو هم کاملا با ایران به هم بزنید خیلی خیلی خیلی متشکر می شم .

Comments are closed.