آمریکا ماشین جنگی خود را با هواپیماها و رزمناوها به سوی سواحل سوریه فرستاد

ناوشکن دونالد کوک که به منطقه فرستاده شده، حامل موشک های کروز است. این ناوشکن حدود یک ماه پیش دیدار دوستانه ای از بندر حیفا در شمال اسرائیل داشت

کشورهای اروپایی به هواپیماهای مسافری هشدار داده اند که از پرواز در حریم هوایی نزدیک به سوریه خودداری ورزند زیرا ممکن است آسیب ببینند و یا به علت ایجاد اختلال در ارتباطات بی سیم در منطقه، سقوط کنند.

ارفرانس نخستین شرکت هواپیمایی غربی بود که اعلام داشت به هواپیماهای خود دستور داده مسیر پرواز خویش را تغییر دهند.

در یکی از آخرین گزارش هایی که به دست رادیو پیام اسرائیل رسیده گفته شده که همزمان با نزدیک شدن سامانه های جنگی آمریکا به منطقه، رزمناوهای روسی از بنادر سوریه خارج شده و می کوشند از سواحل آن کشور دور شوند. هنوز معلوم نیست که آیا این اقدام به خاطر نگرانی از آن است که هدف موشک های آمریکایی قرار گرفته و منهدم شوند، و یا آن که رزمناوها به حرکت در آمده اند تا به مصاف رزمناوهای آمریکایی بروند.

ارتش روسیه در دو بندر طارطوس و لاذقیه در سواحل سوریه شمار زیادی رزمناو و شناورهای جنگی دیگر متمرکز ساخته است.

دز گزارش های اطلاعاتی دیگر نیز آمده است که ارتش سوریه نیز به تخلیه شماری از پایگاه های نظامی خود پرداخته است.

از دمشق گزارش رسید که مردم پایتخت سوریه به وحشت زیاد دچار شده اند و بیم دارند که هر لحظه هدف حمله قرار گیرند.

شمار زیادی از شهروندان پایتخت سوریه، به فروشگاه های مواد غذایی و نانوایی ها هجوم آورده و مشغول خرید آذوقه هستند.

مقامات دولتی سوریه تلاش می کنند مردم را آرام سازند و ادعا می کنند که همه پناهنگاه ها، در صورت وقوع حمله موشکی، آماده است. معلوم نیست این ادعا تا چه حد درست باشد.

باید یادآوری کرد که بحران کنونی از هنگامی آغاز گردید که منابع اوپوزیسیون سوریه خبر دادند که ارتش بشار اسد دوباره از بشکه های حاوی مواد شیمیایی کشنده علیه شهروندان استفاده کرده و آن ها را با هلیکوپتر به روی سر شهروندان بی دفاع پرتاب کرده است.

3 دیدگاه‌

 1. به نظر من آمریکا باید زمان رئیس جمهوری آقای اوباما واکنش نشون میداد(خط قرمزهای آمریکا) اما متاسفانه این کار رو نکرد ، شاید به خاطر فشارهای داخلی آمریکا مبنی بر دو جنگ عراق و افغانستان بود که آقای اوباما علاقه ای به مداخله در سوریه نداشت یا شایدم بخاطر جایزه صلح نوبلش !! درنگ آمریکا سبب شد که روسیه وارد کارزار بشه و جا ی پای خودش رو محکم کنه و البته جمهوری اسلامی که یار و یاور اسد و حوثی و حزب الله و .. است.
  آمریکا و متحدانش می تونستند با توجه به رسوایی که از جانب توطئه مرگ جاسوس سابق روس در بریتانیا و بکارگیری سلاح شیمیایی از جانب حکومت اسد، فشارهای اقتصادی شون رو به روسیه وارد کنند و ارزش روبل روسیه رو پایین تر بکشند(فشار اقتصادی و انزوای بین المللی بهتر از قشون کشی در این موقعیت است)

 2. تنها راه و تنها زبانی که این باندهای جنایتکار “مذهبی و کمونیست” میفهمند فقط زبان زور و گلوله و پسگردنی کشنده برسر اینهاست وگرنه اینها حتی از کشته شدن مردم خودشان هم هیــــــــــــچ نگرانی ندارند

 3. .
  درود…
  فکر نمی کنم اندیشیدن به سابژه جنگ آن هم از سمت حکومتی متقارن و فرد محور نظیر روسیه خصوصا پس از انتخابات متقلبانه مارچ ۲۰۱۸ که با چراغ سبز ترامپ صورت پذیرفت و پیش از برگزاری جام جهانی در کشور مذکوره قابل پذیرش باشد…
  موضوع اقتصاد چین است…
  ایجاد قواعد تازه اقتصادی آن هم پسا چین که پس از گاوبندی ترامپ و پوتین دارد صورت می پذیرد…
  ۱.آرامکو ۲.جام جهانی ۳.اوکراین ۴.ریاست جمهوری مجدد پوتین در قبال بازار مصرف ایران…
  فکتی تاریخی:
  کج شدن سر یابوی انقلاب در ۱۲ بهمن ۵۷ از دانشگاه کلونی چپ ها به بهشت زهرا کلونی راست ها پیرو دسته بندی ناتالی اینیش:
  ۱.آمریکا فرانسه ۲.ایتالیا انگلیس ۳.روسیه آلمان
  تعادل لیبرال پلورال در برابر تقارن فرد محور اما متقارن کمونیستی
  این شد که بعدها روسیه به خود آمد و در اتفاقات پسا شصت و هفتی ایران ر هاپولی کرد…
  این تقارن بایست جایش ر به تعادل بدهد اما نه با جنگ…
  برعکس نظر تمامی سایت های معتبر و اساتیدی که در آن می نویسند اعتقادی به جنگ ندارم خصوصا در ایران که فکر می کنم ارض موعود اسراییل است و سامیتیسم مادام در طول تاریخ دارد به آن می اندیشد…
  دستی پنهان در ایران نخواهد گذاشت ایران دچار تجزیه یا جنگ داخلی شود…
  در همین مقال هم از دوستان دیگر در دیگر سایت های خبری سیاسی تقاضا دارم پیام های ما ر هم به اشتراک گذارند…
  سپاس

Comments are closed.